Olandijos gamintojas DAF gamins vilkikus, kuriems nereikės vairuotojo

Attachment-MS-0006-15-DAF-TNO-EcoTwin.2

Olandijos gamintojas DAF, atrodo, nusiteikęs vienas pirmųjų pasiūlyti rinkai realų vilkiką, kuriam nereiks vairuotojo.

Tiksliau – dviejų vilkikų „autotraukinį“, kuriam pakaktų vieno vairuotojo. Antrasis sunkvežimis važiuotų minimaliu atstumu atsilikęs nuo pirmojo, kartotų pirmajame automobilyje esančio vairuotojo veiksmus, o visos komandos iš pirmosios mašinos antrąją pasiektų belaidžiu WiFi ryšiu.

autolukas

Tokį „dvynių“ projektą, sukurtą DAF ir kompanijos TNO, pristatė Olandijos infrastruktūros ir ekologijos ministras Shultzas van Haegenas ir jo kolegė Belgijos transporto ministrė Jacqueline Galant. Kelyje N270, netoli Helmondo miesto, šio eksperimento metu buvo realiai demonstruojama, kad projektas, pavadintas „EcoTwin“, jau turi ir konkrečių rezultatų.

Antrasis automobilis pats greitėja, stabdo, atlieka manevrus – vaizdo kameros ir radarai leidžia išsaugoti minimalų atstumą tarp transporto priemonių. Tikslas – degalų taupymas. Manoma, kad tokie „dvyniai“ leistų iki 10 procentų sumažinti degalų sąnaudas ir atitinkamai – CO2 emisijas.

Attachment-MS-0006-15-DAF-TNO-EcoTwin.1

„DAF Trucks N.V.“ direktorių tarybos narys Ronas Borsboomas paminėjo, kad dviejų vilkikų kolona, kurią galima vadinti automatine, jau yra realybė. „Aišku, mums reikės atlikti dar labai daug darbų ir tyrimų, kad galėtume užtikrinti naujos technologijos patikimumą bet kokioje situacijoje. Be abejo, turėsime pasirūpinti ir teisiniais dalykais – atsakomybe ir sertifikavimu. Manome, kad pirmosios automatinės kolonos Olandijos keliuose pasirodys 2020 metais“, – sakė jis.

Kitas šios sistemos bandymų realiomis aplinkybės etapas persikels į Roterdamo uostą. Ten „EcoTwin“ technologijos bus toliau testuojamos.

Cargonews

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą