„Pasaulio lietuvių žinios“: išvyskite akimirkas iš lietuvių bendruomenių vasaros atostogų

stovykla

Pirmoje naujojo LRT Lituanicos sezono „Pasaulio lietuvių žinių“ laidoje žiūrovai bus kviečiami išvysti akimirkas iš lietuvių bendruomenių vasaros atostogų.

Vokietijos lietuvių bendruomenės valdybos ir tarybos narė Jurgita Noreikaitė-Pickel kartu su dideliu būriu pagalbininkų jau trečiąkart suorganizavo lituanistinę vaikų vasaros stovyklą Hiutenfelde, gamtos apsuptyje įsikūrusios Vasario 16-osios gimnazijos teritorijoje.

Į stovyklą atvykę jaunieji lietuvaičiai turėjo galimybę ne tik susidraugauti vieni su kitais, bet ir pralavinti lietuvių kalbą, pristatyti savo talentus bei sugebėjimus, išsamiau susipažinti su lietuviškais papročiais, amatais, žaidimais, lietuviškomis autentiškomis pasakomis.

Tautiečius buvo galima sutikti ir išskirtiniame Islandijos sostinės meno renginyje „Reikjaviko miesto kultūros naktis“. Šventė kasmet laukiama ne tik vietinių gyventojų, bet ir kitose šalyse gyvenančių menininkų. Renginys ypatingas tuo, kad žymi kultūros ir meno renginių pradžią, kada teatrai, muziejai bei įvairios meno institucijos paskelbia ateinančių metų programas.

Islandijos lietuvių muzikinis kolektyvas „Gija“ pagrindinėje Reikjaviko meno šventėje dalyvavo pirmąkart. Koncertą surengę pirmojo Islandijos skulptoriaus Einaro Jonsono muziejuje, kuriame svečiai galėjo pasiklausyti lietuvių liaudies muzikos, bažnytinių giesmių bei populiariosios muzikos kūrinių, kolektyvo nariai džiaugėsi, jog į koncertą susirinko ne tik tautiečiai, bet ir gausus būrys islandų bei turistų iš įvairių pasaulio šalių.

Paskutinį vasaros mėnesį Austrijos lietuviai praleido išties aktyviai. Bendruomenės pirmininkė Angelika Krause tautiečius pakvietė į Austrijos sostinėje Vienoje esantį Lichtenšteino parką, kuriame buvo pasodinti iš Klaipėdos miške įkurtos Vido Vilkaičio sodybos atvežti ąžuoliukai. Prie gražios iniciatyvos prisidėjo Lietuvos ambasadorė Austrijoje Loreta Zakarevičienė, jos kolegos, bendruomenės nariai. Visi pritarė idėjai lietuviškas ažuolų giraites plėsti visoje Austrijoje.

Dar vieną aktyvią pramogą Austrijos lietuviams pasiūlė Rekreacijos ir turizmo klubas, suorganizavęs smagią iškylą į kalnus.

„Pasaulio lietuvių žinių“ rubrikoje „Tapatybė.LT“ kelionės į tolimąją Indonezijos salą – Balį – įspūdžiais dalysis „Pasaulio lietuvių žinių“ prodiuseris Vladas Linauskas.

„Geriausia vieta suderinti atostogas ir saviugdą yra kelionė į Rytus. Egzotiškajame Balyje pasijutome it namie“, – teigia V.Linauskas ir čia pat priduria, jog į Balį verta vykti ne vien pramogauti, bet ir giliau pažinti savąją tapatybę bei susirasti vietinių draugų. Balietė Desak Sutari Dewi papasakos apie gražiosios Indonezijos salos kultūrą bei pasidalys savo įžvalgomis, kuo baliečių tapatybė skiriasi nuo europietiško identiteto.

„Pasaulio lietuvių žinios“ – jau šį šeštadienį per LRT Lituanicą 23.15 val. Lietuvos laiku, 21.15 val. Londono laiku, 16.15 val. Niujorko laiku, 15.15 val. Čikagos laiku. Vedėjas Modestas Mastavičius.

Laidą tiesiogiai galima matyti ir portale LRT.lt.

Laidos anonsas: https://youtu.be/0VOUYodwke8

LRT Lituanicą galima matyti: http://www.lrt.lt/apie-lrt/tv-pasiekiamumas/transliacija-palydovu.

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą