Pirmasis varžovas – Nyderlandai

Screenshot 2015-04-13 04.09.59Pasaulio ledo ritulio čempionato I B diviziono starte lietuviams apšilti neteks. Jau pirmąją dieną laukia rungtynės prie pilnų tribūnų su čempionato šeimininkais Nyderlandų ledo ritulininkais.

Tulpių šalies, kur dviračių gerokai daugiau nei gyventojų, atstovai norės kuo geriau pradėti čempionatą ir užsitikrinti žiūrovų palaikymą tolimesnės čempionato kovoms. Tiesa, Nyderlanduose, kur karaliauja futbolas ir žolės riedulys, ledo ritulio atstovai taip pat nepamirštami – sportiškos tautos atstovai baigia išpirkti visus bilietus į savo komandos rungtynes.

Daugiau nei 67 procentai Nyderlandų piliečių bent kartą per savaitę užsiima sportu ne tik prie televizoriaus, tad nieko nuostabaus, kad žmonėms net ir dvylikamečių futbolininkų rungtynės darbo metu didelė šventė. Tokią buvo galima stebėti visai šalia ledo rūmų pirmąją čempionato dieną, kai keli šimtai sirgalių itin aistringai palaikė vaikus. Žiūrovų buvo tikrai ne ką mažiau nei Lietuvos futbolo A lygoje.

Nyderlandų, karalystės, kurią sudaro 12 sričių Vakarų Europoje ir trys salos Karibų jūroje, ledo ritulys nė iš tolo neprimena futbolo. Nyderlandus yra labiau įprasta vadinti Olandija, tačiau tau tik dvi sritys žemyninės šalies šiaurėje ir pietuose. Olandija neturi pasaulinio ryškumo žvaigždžių, pastaruoju metu pakeitė ledo ritulio kryptį, tačiau yra stiprus ir kietas varžovas bet kuriai I B diviziono komandai.

Rinktinėje, kuri pasižymi kietu žaidimu prie borto, pilna aukštaūgių ledo ritulininkų. Nieko nuostabaus, nes olandai vyrai yra aukščiausi pasaulyje. Visi ledo ritulininkai žaidžia Olandijos čempionate. Aukščiausiame Olandijos divizione rungtyniauja penki klubai, iš viso šalyje yra net šešios lygos. Keturi žaidėjai atstovauja Eindhoveno „Kemphanen“ klubą. Tai garantuos dar triukšmingesnį rinktinės palaikymą.

Trečdalis rinktinės, 7 žaidėjai žaidžia Herenveeno „Flyers“ klube, 6 –  Tilburgo „Trappers“ komandoje, 7 žaidėjai yra aukštesni nei 190 cm. Rinktinė patyrusi ir pačiame jėgų žydėjime, amžiaus vidurkis apie 27 metus. Rinktinėje neliko užsienio atstovų, kurių nuolat buvo galima rasti trenerių štabe. 2012 metais Lenkijoje pusė štabo buvo iš Šiaurės Amerikos, Donecke 2013 metais komandai vadovavo amerikietis, pernai štabe dirbo kanadietis, šiais metais komandai vadovaus olandas Chrisas Eimersas. Užsienietis treneris bus, tačiau jis senokai gyvena Europoje. Vyriausiojo trenerio aistentas Michaelis Pelegrimsas turi Vokietijos pasą. Tokie pokyčiai turi svarių priežasčių.

2012 metais, kaip įvardija patys olandai, prasidėjo nauja ledo ritulio era šalyje. Kuria linkme vystysis sporto šaka, pamatysime ateityje, o nuo minėtos datos olandams teko apsiriboti mažesniais biudžetais. Olimpiniame šalies komitete buvo priimtas sprendimas pakeisti finansavimą ir ledo rituliui jo nebeliko. Ledo ritulys turėjo išnykti iš žemėlapio Olandijoje, tačiau buvęs Tilburgo miesto meras Ruudas Vreemanas rado išeitį. Pagrindinė sporto šakos bazė buvo perkelta iš Zoetermeero į Eindhoveną ir sporto šaka pradėjo naują gyvenimą.

autolukasDabar ledo ritulio sostinė Olandijoje yra šis miestas, kuris finansiškai remia ledo ritulį. Pritraukti rėmėjai ir sporto šaką bandoma statyti ant trijų bokštų – jaunųjų talentų ugdymo, šalies rinktinės palaikymo ir stipraus vietos čempionato. Veik taip pat, kaip ledo ritulys vystomas Lietuvoje.

Tad pirmadienio vakarą galime laukti įdomios kovos tarp panašaus pajėgumo rinktinių. Į praeities rezultatus geriau nesižvalgyti, kurie ne itin palankūs lietuviams. Pernykštė pergalė 4:0 Vilniuje, „Siemense“ nebuvo lengva, lemiami įvarčiai pasiekti tik paskutiniajame kėlinyje, o čempionate neapsieita be maestro Dainiaus Zubraus pagalbos. Ir ši pergalė buvo vienintelė per dešimtmetį.

Komandos susitiks pirmadienio vakare 21.30 val. Lietuvos laiku. Kas nepateks tarp 1700 Eindhovene bilietus į rungtynes nusipirkusių laimingųjų, turės galimybę rungtynes tiesiogiai stebėti Lietuvoje per TV6.

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą