Pirmojoje pasaulyje „ekstazio“ parduotuvėje – nuostata legalizuoti narkotikus

ecstasy-shop-young-democrats-1500x575Nors jokie narkotikai iš tiesų nebuvo parduodami, D66 partijos jaunimo sparnas ekstazio parduotuvės modeliu pristatė, kaip jie įsivaizduoja tokio tipo parduotuves. Vienas iš jaunųjų demokratų aktyvistų stovėjo prie durų ir tikrino įeinančiųjų amžių. Pardavėjai už prekystalių pardavinėjo pakuotes su mažomis tabletėmis, kuriose iš tiesų buvo saldainiai, dalijo informacinius lapelius apie ekstazio vartojimą, dozes bei šalutinį poveikį.

Anot organizatorių, akcijos tikslas buvo informuoti žmones, kokios naudos duos ekstazio įteisinimas. „Dažniausiai vakarėliuose parduodami narkotikai yra prastos kokybės. Mes norime, kad prastos kokybės narkotikų būtų kuo mažiau“, – sakė jaunųjų demokratų narys Maikel Kessingas.

Akcijos atstovė spaudai Hanna Hekkert, paklausta, kodėl kampanija rengiama dėl ekstazio, atsakė, kad jis gana plačiai vartojamas. Ji pridūrė, kad „penki šimtai tūkstančių žmonių, gyvenančių Nyderlanduose, bent kartą yra jo vartoję. Todėl ir reikalinga ekstazio politika bei reglamentavimas.“

Ji taip pat teigiamai atsakė ir į klausimą, ar jaunieji demokratai yra už narkotikų gamybą: „Taip, tai turėtų būti visiškai legalu“.

autolukasJaunieji demokratai taip pat išreiškė palankumą įteisinti daugiau narkotikų rūšių. „Šiuo metu nėra skirtumo tarp sunkių ir lengvų narkotikų. Tiek vieni, tiek kiti, yra nelegalūs. O tai neteisinga“, – kalbėjo H. Hekkert.

Aktyvistai neapsiriboja tik Amsterdamu. „Norime, kad ekstazis būtų įteisintas visoje šalyje. Ši kampanija rengiama šalies mastu“, – sakė judėjimo narys.

Parduotuvėje buvo galima įsigyti saldainių paketėlių, kurių vertė nuo keturių iki septynių eurų. Visi surinkti pinigai bus skirti jaunųjų demokratų rengiamai legalizavimo kampanijai, vadinamai MDMJa. Tai žodžių žaismas, sujungiant ekstazio aktyvių cheminių medžiagų pavadinimus MDMA ir olandų kalbos žodį „ja“, reiškiantį „taip“.

Renginys daugiausia sudomino užsienio turistus, pirmadienio rytą keliaujančius po šalia esančias vietoves. „Šiandien daug užsieniečių. Žmonių vis daugėja. Nors yra ir olandų“, – komentavo renginio organizatorius.

Kita renginiu susidomėjusiųjų grupė buvo žurnalistai. Po atidarymo jie sudarė didžiąją parduotuvės lankytojų dalį. Keletas dalyvavusių žurnalistų atstovavo užsienio žiniasklaidą.

Vietinių dalyvavimas buvo svarbus renkantiems parašus peticijai dėl narkotikų legalizavimo. Tam, kad peticiją svarstytų parlamentas, aktyvistai turi surinkti 40 000 parašų. „Ryte turėjom tris tūkstančius. Būtų gerai šiandien surinkti dar bent keletą tūkstančių“, –  parašų rinkimo procesą komentavo H. Hekkert.

 

 

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą