Šventinis fotokaleidoskopas

Antradienį Roterdamo vyskupas Hansas van den Hende’as pašventino narcizus, tulpes, hiacintus ir kitas gėles, paruoštas vežti į Vatikaną. Nyderlandų gėlininkai ir floristai jau daugiau kaip 30 metų puošia Šv. Petro aikštę prieš iškilmingas Velykų pamaldas. Tradicija įsitvirtino po popiežiaus Jono Pauliaus II viešnagės Nyderlanduose.

ĮŽADAI. Velykos ir Didžioji savaitė – vienos svarbiausių švenčių Kosta Rikoje. Daugelis šios Centrinės Amerikos valstybės gyventojų neina į darbus ir stebi įvairias procesijas arba patys jose dalyvauja. Bene ryškiausia iš visų vyksta trečiadienį. Nuotraukoje matyti Kartago miestelio bažnyčioje procesijai paruošta Jėzaus Kristaus skulptūra. Ji nešama į gatves, o žmonės, laikydami spalvingus kaspinus, eina kartu. Tos juostos simbolizuoja tikinčiųjų įžadus, kuriuos jie davė Dievo Sūnui per Didžiąją savaitę.

SUTIKTUVĖS. Didžiojo ketvirtadienio rytą kai kuriose Rumunijos kapinėse galima išvysti neįprastą vaizdą. Prie artimųjų kapų stačiatikiai kuria laužus, degina smilkalus ir žvakes. Žmonės taip pat atsineša vandens, maisto ir gėlių. Tai savotiškos mirusių artimųjų sielų sutiktuvės. Rumunai tiki, kad per Velykas jos trumpam grįžta namo.

MARGUČIAI. Ukrainos sostinėje Kijeve šią savaitę atidaryta didžiulė velykinių margučių paroda. Dviejose miesto aikštėse galima apžiūrėti daugiau kaip 500 dekoruotų kiaušinių. Jų dydis svyruoja nuo 5 cm iki 2 metrų. Vieno margučio autorė pasakojo, kad įkvėpimo sėmėsi iš legendinės muzikos grupės „The Beatles“ dainos „Yellow Submarine“. Paroda veiks iki balandžio 23 dienos.

ATGAILAUTOJAI. Norintieji naujų įspūdžių šią savaitę keliavo į Ispaniją. Čia iki pat Velykų katalikiškos brolijos organizuoja Kristaus kančios ir mirties procesijas. Daugelyje jų dalyvauja vadinamieji atgailautojai, vilkintys ilgus apsiaustus ir užsimaukšlinę kapirotus. Viduramžiais tokios kūgiškos kepurės naudotos baudžiamiems nusikaltėliams paniekinti. Šie žmonės buvo verčiami nešioti kapirotus, o gyventojai mėtydavo į juos supuvusias daržoves, spjaudydavo ir įžeidinėdavo.

Parengė GINTARĖ GRIGALAVIČIŪTĖ

 

 

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą