Po įvykusių žudynių Paryžiuje supleškėjo Calais pabėgėlių stovykla

Lapkričio 13 d. prie Prancūzijos Calais uostamiesčio esančioje nelegalių imigrantų ir pabėgėlių stovykloje sudegė apie 40 laikino prieglobsčio būstų. Tikėtina, kad pabėgėlių palapines ir laikinus būstus padegė už tą patį vakarą Paryžiuje įvykusias žudynes keršijantys prancūzai.

797e80edd8f1f2e01b7d5376998c7609

Gaisras kilo apie 23.00 val. didžiausioje nelegalių imigrantų ir pabėgėlių stovykloje, dar žinomoje kaip „Džiunglės“, kurioje glaudžiasi apie 6 000 migrantų – daugiausiai jauni vyrai iš Sirijos ir Šiaurės Afrikos šalių.

Migrantų stovykloje kilusio gaisro vaizdo įrašą „Facebook“ socialiniame tinkle išplatino prieš pabėgėlius nusiteikusį vietinių gyventojų grupė „Pikti Calais gyventojai“ (pranc. Les Calaisiens en Colère) ir tai sukėlė spėliones, jog gaisras pabėgėlių stovykloje galėjo būti vietinių gyventojų kerštu už kiek kiek anksčiau tą patį vakarą Paryžiuje teroristų įvykdytus kruvinus išpuolius, kurių metu žuvo mažiausiai 127 žmonės ir daugiau nei 200 buvo sužeista.

Nelegaliais migrantais nepatenkinti prancūzai komentuodami internete „Džiunglių“ gaisrą pabrėžė, kad sudegusi stovykla turi būti likviduota, o joje gyvenantys pabėgėliai ir imigrantai perkelti kitur, nes tarp jų gali slapstytis teroristinės grupuotės „Islamo valstybė“ (ISIS) nariai.

Pastaruoju metu labai padidėjo įtampa tarp vietinių Calais uostamiesčio gyventojų ir šio uostamiesčio apylinkėse stovyklose gyvenančių nelegalių imigrantų bei pabėgėlių. Calais merė Natacha Bouchart dėl nelegalių imigrantų ir pabėgėlių kaltina Jungtinę Karalystę, į kurią jie veržiasi dėl juodosios rinkos ekonomikos ir patrauklios socialinės gerovės sistemos.

Pasak Calais merės, Jungtinėje Karalystėje nėra asmens tapatybės kortelių, todėl nelegalūs imigrantai gali gana lengvai susirasti neoficialų darbą. Prancūzijos ir Jungtinės Karalystės vyriausybės raginamos peržiūrėti dar 2003 m. sudarytą Le Touquet sutartį (angl. 2003 Treaty of Le Touquet), pagal kurią Jungtinės Karalystės pasienis perkeltas iš Kent’o grafystės į Calais uostamiestį.

Pasak N. Bouchart, situacija Calais mieste yra beveik nekontroliuojama, todėl Jungtinės Karalystės pasienis turi būti perkeltas iš Prancūzijos teritorijos atgal į Jungtinę Karalystę ir nesitikėti, kad britų pasieniečių darbą atliks prancūzai.

anglija.today logo

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą