Prekeiviai pasipiktinę: didžiuosiuose miestuose vėl keliamas automobilių statymo mokestis

Amsterdamo, Hagos, Utrechto ir Roterdamo miestų tarybos skelbia apie planus didinti automobilių statymo mokestį. Žmonės nerimauja, kad automobilių statymas miesto centre bus įkandamas tik „keliems laimingiesiems“, kaip teigė AD penktadienį.

Nustatyta, kad mokesčiai Amsterdame kils nuo 5 Eu iki 7,50 Eu, Hagoje – nuo 3,50 Eu iki 4,50 Eu, Utrechte – iki 5,20 Eu per valandą. Roterdamo naujutėlė miesto taryba dar nenustatė valandinio mokesčio, bet tikimasi iš automobilių statymo miesto biudžetą papildyti papildomais 7 milijonais eurų.

Didinamas automobilių statymo mokestis – bloga žinia vietiniams, lankytojams ir verslininkams. „Kainos kyla nevaržomai“, – teigia Hansas Biesheuvelas iš verslo lobistų grupės Ondernemend Nederland. „Tai labai blogai atsiliepia mažiesiems verslams.“

„Jeigu kainos toliau taip augs, pirkėjai pradės vengti miesto centro. Kainos Amsterdame jau yra plėšikiškos“, – teigia Sanderas Golberdingas, mažmenininkų grupės Detailhandel Nederland direktorius. „Jei pirkėjams nepasiūloma alternatyva, atsiranda problemų“. Jis taip pat pastebėjo, kad automobilių statymo mokesčiai per pastaruosius penkerius metus 36 didžiausiuose šalies prekybos miestuose didėjo 80 %.

Mažųjų verslų asociacija  MKB Nederland teigia, kad miestų kainos greitai bus įkandamos tik „laimingiesiems“. Vairuotojų organizacija ANWB kelia klausimą, ar yra pakankamai pigių alternatyvų, pavyzdžiui, gal automobilius galima statyti toliau nuo miesto centro, o po to pavažiuoti viešuoju transportu; taip pat svarbūs dviračių takai.

Miestai naudos didžiąją dalį surinktų papildomų 150 milijonų eurų savo ambicingiems aplinkosaugos ir transporto projektams įgyvendinti.

OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą