Olandai įdiegė didžiausią energijos kaupimo sistemą Europoje

Didžiausia energijos kaupimo sistema Europoje, sudaryta iš elektrinių mašinų baterijų, tieks energiją Amsterdamo arenai. Ir vėl olandai demonstruoja, kad jie – inovacijų meistrai. Šiame straipsnyje pateikiama tai, ką turėtumėte žinoti apie šį didelį atsinaujinančios energetikos žingsnį.

Amsterdam Energy Arena – didžiausia energijos kaupimo sistema Europoje

Amsterdamo arena, kurioje įsikūrusi Ajax futbolo komanda, įdiegė naują energijos kaupimo sistemą. Ši pažangi technologija leidžia Amsterdamo arenai sumažinti energijos vartoseną stadione per didžiules rungtynes ir renginius. Sistemoje gali būti sukaupti 3 megavatai energijos. Šios sistemos gamintojai teigia, kad tai – didžiausia Europoje energijos kaupimo sistema, naudojanti EV tipo baterijas.

Pagrindinis energijos kaupimo sistemos tikslas yra tiekti atsarginę energiją stadionui, jeigu energija dingtų arba jos reikėtų labai daug vienu metu. Per didesnius renginius sunaudojama daugiau energijos, nes daug elektros reikia apšvietimui ir transliavimo įrangai. Sistema padės stadionui sumažinti elektros kainą dideliems sporto renginiams. Tai taip pat padės sumažinti elektros sąnaudas iš olandų energetinės sistemos per koncertus ir kitus didelius renginius, kurių metu paprastai sunaudojama labai daug energijos.

Sistemos 3MW ir 2.8MWh kaupimo technologija padės sumažinti stadiono priklausomybę nuo olandų elektros tinklo. Tai taip pat ši sistema tieks energiją stadiono kaimynams, o tuomet, kai energijos trūks, technologija gali netgi padėti elektros tinklui. Inovatyvi sistema suteiks patikimą tvarios energijos šaltinį.

Senos baterijos teikia energiją didžiausiai energijos kaupimo sistemai Europoje

Įdomiausia yra tai, kad senos elektrinių automobilių baterijos yra naudojamos tiekti energiją šiai sistemai. Remiantis pranešimais, 148 naujų ir naudotų Nissan LEAF baterijų yra naudojamos kaupti energiją, gautą 4200 saulės baterijomis, esančiomis ant stadiono stogo, ir iš energetinės sistemos.

Kurį laiką automobilių gamintojai suko galvas, ką daryti su EV baterijomis, kai baigiasi jų didžiausio našumo laikas. Pasak mašinų gamintojų, ličio jonų baterijos gali kaupti elektros energiją daug metų po to, kai jomis nesinaudojama važinėjant automobiliu.

Laima Jancaitė | OlandijosLietuviai.lt

 

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą