TOP 10: lankytinos vietos Belgijoje

Alaus mėgėjų rojus ir gero maisto mėgėjų svajonė – taip kartais pristatoma Belgija. Tai šalis, kurioje alaus gamybos receptus kūrė viduramžių vienuoliai. Tai šalis, kuri laikoma bulvyčių fri gimtine, o midijos laikomos nacionaliniu patiekalu. 

Tačiau į Belgiją keliauja ne tik norintieji pamaloninti skrandį. Šalyje apstu vienas už kitą gražesnių miestų, stebinančių savo viduramžių dvasia ir pasakojančių kadaise čia klestėjusių pirklių bendruomenių istorijas. 

Briugė

Vienas gražiausių Belgijos, o gal net ir Europos miestų, Briugė, įsitaisiusi tarp romantiškų kanalų ir savo žavesiu užburianti keliautojus. Viduramžių atmosfera čia tokia gaji, jog klaidžiodamas akmenimis grįstomis gatvelėmis tarp buvusių pirklių namų pasijunti lyg keliautum laike.

 

Briuselis

Ne tik Belgijos, bet ir simbolinis visos Europos sostinės titulas Briuseliui suteiktas ne veltui – čia įsikūrusios svarbiausios Europos Sąjungos institucijos. Tačiau už kostiumuotų šių institucijų tarnautojų ir beveidžių stiklinių pastatų slypi įdomus miestas su jaukiomis gatvelėmis, kupinomis kavinių ir parduotuvėlių, 13 a. menančią Grand Place aikšte, kurią supa gotikiniai pirklių namai, gražuole Rotuše, didingomis bažnyčiomis ir įdomiais muziejais.

Antverpenas

Antverpenas – tai dar vienas Belgijos istorinis miestas, viduramžiais buvęs svarbus prekybos centras. Šiandien Antverpenas garsus kaip tarptautinės prekybos deimantais centras, čia įvyksta apie 70% pasaulio deimantų pirkimo/pardavimo sandorių. Antverpeno įžymybė – gražuolė katedra, kuri laikoma vienu puikiausių gotikos stiliaus statinių visoje Belgijoje. 

Gentas

Istorinis miestas, vienas gražiausių Belgijoje – tai Gentas, rodos, vis dar pasiklydęs kažkur praeity. Viduramžiais tai buvo vienas turtingiausių miestų Europoje. Šį faktą liudija prabangūs biurgerių ir pirklių namai, didingos miesto bažnyčios ir Gravensteen pilis. 

Monsas

Netoli sienos su Prancūzija kalvotoje vietovėje įsikūręs Monsas – tai istorinis Belgijos miestas, dar vadinamas „kalnų miestu“ (olandiškai – Bergenu). Tai universitetinis miestas, kupinas dailių bažnyčių ir istorinių pastatų. Kartu su Čekijos miestu Pilzenu, Monsas 2015 m. perėmė Europos kultūros sostinės vairą iš šių metų kultūros sostinių – Rygos ir Umeo. 

Levenas 

Levenas (Leuven) – tai universitetinis miestas, esantis už kelių dešimčių kilometrų nuo Briuselio. 1425 m. įkurtas Leveno universtitetas yra seniausias katalikiškas universitetas pasaulyje. Vis tik, pats gražiausias miesto pastatas yra vėlyvojo gotikos stiliaus Rotušė, iškilusi 15 amžiuje Leveno Didžiojoje aikštėje. Pastato fasadą puošia daugybė bokštelių ir per 230 skulptūrų. 

Namuras

Namuras – tai tipiškas biurgerių miestas, stebinantis 17-18 a. architektūra. Miestas įsikūręs vaizdingoje vietovėje ties dviejų upių santaka ir yra Belgijos prancūziškai kalbančios dalies sostinė. Virš Namuro ant kalvos stūkso viduramžių pilis. 

 

Turnė

Turnė (Tournai) – tai miestas Valonijos regione, Belgijoje prie pat sienos su Prancūzija. Miestą garsina 12 a. Katedra – UNESCO Pasaulio paveldo objektas. Pakilus į 72 m aukščio Katedros bokštą galima pasigrožėti puikia Turnė miesto panorama.

Mechelenas

Mechelenas, kartu su Briuge, Briuseliu, Gentu ir Antverpenu, yra vienas iš istorinių flamandų meno miestų, vienas iš šiaurės renesanso svarbiausių centrų. Alaus mėgėjai turėtų užsukti į Beguinage alaus daryklą, o norintieji pasidairyti virš raudonų miesto stogų – užlipti į Katedros bokštą. Mechelenas taip pat garsėja ir mokykla, kurioje mokoma skambinimo varpais.

 

Vaterlo

Vaterlo (Waterloo) – tai svarbi istorinė vietovė. Ties šiuo miesteliu 1815 m. įvyko Vaterlo mūšis, kurį vainikavo istorinė Velingtono pergalė prieš Napoleoną. Tai buvo vienas žymiausių 19 amžiaus mūšių, kurio metu žuvo per 30 tūkstančių karių.

kelioniumanija.lt

 

 

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą