Nyderlandų referendumo dėl Ukrainos narystės ES organizatoriai švaistė pinigus

AFP/„Scanpix“ nuotr

AFP/„Scanpix“ nuotr

 

Balandžio mėnesį vykusio Nyderlandų referendumo dėl Ukrainos narystės Europos Sąjungoje organizatoriai turės grąžinti beveik pusę iš vyriausybės gautų lėšų. Paaiškėjo, kad šie pinigai buvo leidžiami neaiškiais tikslais, rašo politico.eu.

32,28 proc. rinkėjų aktyvumo sulaukęs referendumas Nyderlanduose dėl ES-Ukrainos asociacijos sutarties baigėsi jo organizatorių, skeptikų, pergale. 61 proc. balsavusiųjų pasisakė prieš Ukrainos priėmimą.

Trečiadienį paaiškėjo, kad referendumo organizatoriai valstybei privalės grąžinti net 500 tūkstančių eurų. Jie šių išlaidų tikslingumo negalėjo įrodyti jokiais dokumentais ar išrašais.

Vyriausybė išdalino 400 tūkstančių eurų individualiems asmenims ir 1,6 mln. eurų įvairioms organizacijoms. Tokią tvarką numatė referendumo rengimo kartelę ženkliai nuleidęs naujasis šalies įstatymas.

Daugiau nei pusė organizacijų nesugebėjo paaiškinti, kur išleido referendumui skirtas lėšas. Kai kurios organizacijos apskritai nesugebėjo įrodyti, kad dalyvavo kampanijoje.

Nyderlandų leidinio „De Volkskrant“ teigimu, visiškai tikslios sumos, kurias turės grąžinti individai ar organizacijos, dar nėra paskelbtos.

Šis referendumas Nyderlanduose tapo smūgiu Ukrainos siekiui kuo greičiau patvirtinti susitarimą su ES. Referendumo metu itin aktyviai veikė Kremliui prijaučiantys Nyderlandų kraštutiniai dešinieji ir su Kremliumi siejama žiniasklaida.

 

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą