„Geresnės lietuviškos grupės už „Hiperbolę“ nebuvo“

„Neaišku, kaip gimsta tos mūsų dainos – gal kaip paukščio giesmė. Dainų rašyti niekas negali išmokyti. Yra Dievo duotas talentas arba ne“, – sakė gitaristas ir dainų atlikėjas Anatolijus Kapustinas, rugsėjo 29 d., 21 val., su grupe surengsiantis koncertą Nyderlanduose.

Atliksite visų mylimas „Hiperbolės“ dainas. Ką išgirsime šįkart?

Atliksime senuosius „Hiperbolės“ hitus. Mes stengiamės išlaikyti „Hiperbolės“ skambesį ir autentiškumą. Nearanžuojam kaip nors savaip, manome, grupė turi skambėti taip, kaip ji skambėjo. Aišku, skambesys šiuolaikiškas, nes instrumentai jau kiti, nebe tų laikų. Jaučiame labai didelę atsakomybę, kadangi negalima žmonių nuvilti.

Grupę „Hiperbolė“ legendinę, kultinę padarė ne tik profesionalumas, bet ir misija, žadinti tautiškumą, patriotinę dvasią.

Būtent. Mūsų tikslai yra, kad skambėtų „Hiperbolės“ dainos. Igoris Berinas, sukūręs tiek gražių dainų, yra mano geriausias draugas, už mane vyresnis 12 metų. Esame sukūrę nemažai dainų kartu su juo. Taip pat ir naujų, kurias išgirsite kiek vėliau.

Ką atsimenate iš šlovingų „Hiperbolės“ laikų, kai su ja dainavo minios žmonių?

Mes dar buvome labai jauni, kai „Hiperbolė“ buvo ant bangos. Tiesiog užaugome su jos kūryba širdyje, subrendome. Labiausiai įsiminė paskutinis „Hiperbolės“ koncertas Vilniaus sporto rūmuose, kai dar prieš jam prasidedant žmonės išnešė laukujes duris, taip veržėsi. Vingio parke taip pat buvo toks nuostabus koncertas ir džiaugsminga klausytojų reakcija. Ir tos dainos… Nenoriu nieko įžeisti, bet aš manau, kad geresnės lietuviškos grupės kūrybos negirdėjau. Tai yra geriausi kūriniai.

Kokiomis aplinkybėmis gimsta geriausi kūriniai?

Reikėtų Igorio paklausti. Tiesiog neaišku, kaip gimsta tos dainos – gal kaip paukščio giesmė. Tas žmogus per dieną gali sukurti dešimt dainų iš eilės. Dainos liejasi, ir viskas, tik spėk užrašyti. Tai yra tiesiog talentas. Dainų negalima išmokti rašyti – turi Dievo dovaną arba ne.

Ar ir dabartinė, nauja grupė tokia pat vieninga, kad galėtumėte su jos nariais į žvalgybą eiti?

Taip, mes labai artimi savo požiūriais, mąstymu, jausmais. Situacija ir norai yra dideli – 2014 metais „Hiperbolei“ sukaks 40 metų. Tad su Michailu Garberiu, Igoriu Berinu ir klavišininku, dainininku Viktoru Prapru ketiname surengti koncertinį turą po Lietuvą, visiems primindami legendinę grupę. Viktoras irgi yra parašęs nemažai populiariomis tapusių dainų.

Ką jums asmeniškai reiškia gitara?

Tai ne tik puikus instrumentas, tai – gyvenimo būdas. Aš ir miegodamas groju gitara, sapnuoju ją.

Kai grupė „Hiperbolė“ po pertraukos 1991 metais atsikūrė, publika pasitiko ją su šūkiu „Hiperbolė – per amžius!“ Kokia tai paslaptis, kad žmonės taip ją myli, ar tai jaunystės nostalgija?

Jos dainos skambėjo per visą tų žmonių gyvenimą, jas grojame ir mes, „Hiperbolė tribute“. Ir galvojame, kad grosime iki vėlyvos senatvės, ligi mirties. Todėl ir ruošiame naują programą. O šiame koncerte skambės dainos „Pamiršk mane“, „Kodėl“, visos 20 senų dainų, kurių, manome, žmonės ilgisi ir nepamiršo.

Renginys: https://www.facebook.com/events/371801043224205/

Bilietai: https://tickets.paysera.com/lt/event/hiperbole-tribute-band-olandijoje

Bilietus galima rezervuoti emailu: info@olandijoslietuviai.lt ir apmokėti renginio dieną.

 

Komentarai

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą