Amsterdamas siekia rengti Europos gėjų festivalį

Nuotrauka :Twitter/@Kwebbelkop

Nuotrauka :Twitter/@Kwebbelkop

 

Amsterdamas yra realiausias miestas kandidatas surengti EuroPride 2016 – Europos gėjų festivalį. Šeštadienį Amsterdame vyko Amsterdamo gėjų paradas, kuris buvo surengtas kanale, jame dalyvavo 80 laivų. Savivaldybė renginį pavadino lankomiausiu metų renginiu, kai kuriose vietose policijos pareigūnai ragino žmones stebėti festivalį pereiti kitur, nes buvo maža vietos.

Europos gėjų paradų vadovai kitą mėnesį rinksis Amsterdame aptarti ir paskirti EuroPride 2016 organizatorius, – praneša dienraštis „Het Parool“. Juo tapti kandidatuoja ir Amsterdamas.

Lucienas Spee, Amsterdamo gėjų parado vadovas, mano, kad Amsterdamo nominavimas būtų pagrįstas, ypač turint omenyje praėjusio gėjų parado sėkmę. „Visi mato, kad Amsterdamas yra vienintelė tikroji Europos gėjų sostinė. Amsterdamo gėjų paradas išskirtinis tuo, kad jame dalyvauja visas miestas. Kiekvienas prisideda. Galbūt Madridas pritraukia daugiau lankytojų, bet gėjų paradas niekur nėra toks įtraukiantis kaip Amsterdame. “ – dienraščiui sakė L. Spee.

Šių metų gėjų parado šūkis buvo „Dalinkis“, motto – „dalinkis meile, mylėk kitokius“. Kanalo parade dalyvavo iš viso 80 laivų, dauguma jų perteikė kokią nors mintį. Pabėgėlių laivas („Refugee Boat“) atkreipė dėmesį į homoseksualių pabėgėlių ir migrantų teises, jaunų benamių laivas – į savo problemas. Buvo ir „Karalystės laivas“, kuriuo gėjų organizacijos Kurakao, Aruboje ir San Martine atkreipė dėmesį į faktą, kad šiose salose dar neįteisintos gėjų santuokos.   

Parade dalyvavo apytiksliai nuo 300 000 iki 560 000 žmonių. Faktinis dalyvių parade ir kituose parado renginiuose skaičius paaiškės savaitės pabaigoje. Pasak NRC, Amsterdamo savivaldybė paradą pavadino lankomiausiu metų renginiu. Savivaldybės atstovas spaudai sakė, kad renginys praėjo kaip „pagal vadovėlį“: „Visą savaitę gėjų parado renginių metu tvyrojo puiki nuotaika. Ir šiandiena ne išimtis, nepaisant fakto, kad buvo išties daug žmonių.“

Nors susirinko didžiulės minios, Kanalo parade didesnių incidentų neužfiksuota. Policija jį pavadino labai ramiu renginiu. Suimti penki kišenvagiai, vienas iš jų su penkiais mobiliaisiais telefonais.

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą