Teismo nuosprendis: olandiškuose universitetuose leidžiama dėstyti angliškai

Olandiškuose universitetuose toliau leidžiama siūlyti studentams klausyti kursus anglų kalba. Taip nusprendė teismas Utrechte, įvykęs penktadienį. Nagrinėtas ieškinys, pateiktas Mastrichto ir Twente universitetų. Nyderlandų asociacija geresniam švietimui BON siekė, kad teismas uždraustų akademinio švietimo anglėjimą, remiantis ANP.

Pasak teismo, neužteko įrodymų, kad universitetai, siūlydami kursus anglų kalba, pagal Aukštojo mokslo ir mokslinių tyrimų įstatymą daro pažeidimą. Šis įstatymas teigia, kad aukštasis mokslas turėtų „skatinti olandų kalbos raišką“. Vis dėlto teismas nusprendė, kad universitetai pakankamai įtikinamai pagrindė, kodėl jie nuo to šio teiginio nukrypo.

Praeitą mėnesį mokslo ministrė Ingrida van Engelshoven teigė, kad aukštajam mokslui ir profesiniam mokymui turi būti leidžiama toliau būti tarptautiniam, bet tik tuomet, jei tai gerina mokslo kokybę ir olandai studentai nėra išstumiami. Pasak ministrės, tarptautinimas yra svarbus olandų mokslui, Nyderlandų žinių ekonomikai ir patiems studentams.
 
Laima Jancaitė | OlandijosLietuviai.lt

 

Komentarai

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą