Amsterdamas ketina neleisti mopedams važinėti dviračių takais

Olandų vyriausybė nuo liepos 1 d. nusprendė įteisinti, kad savivaldybės galėtų mopedams leisti važinėti ne dviračių takais, o viešaisiais keliais. Amsterdamas planuoja pradėti dirbti tučtuojau ir tikimasi, kad mopedų vairuotojai, dėvintys šalmus, važinės keliuose jau kitų metų pradžioje, kaip skelbia Amsterdamo atstovai.

Amsterdame dviračių takai tampa vis labiau perkrauti ir dėl to reguliariai kyla nesaugių situacijų, kaip teigė miesto atstovai pranešime spaudai. Skaičius, kai mopedų vairuotojai patiria sužalojimų, yra labai didelis – tik sužalotų dviratininkų skaičius yra didesnis. Miesto atstovai teigia, kad iš keleto tyrimų paaiškėjo, jog leidus mopedų vairuotojams važiuoti keliais, eismas taptų saugesnis. Dėl šios priežasties miestas jau seniau norėjo įteisinti šią tvarką.

„Mes laimingi, kad tam jau dega žalia šviesa“, – teigia miesto tarybos narė Sharona Dijksma. „Vis dėlto kartu tai yra ir drastiškas ir komplikuotas potvarkis. Mopedų vairuotojams gali tekti rinktis kitus maršrutus, priprasti prie naujos vietos kelyje ir, žinoma, dėvėti šalmą. Dėl šios priežasties atsargumas yra svarbiausias pristatant šį potvarkį.“

Amsterdamo meras ir miesto tarybos nariai aptars šį potvarkį liepos viduryje. Po to šešias savaites Amsterdamo gyventojai galės reikšti savo nuomonę ir visos reakcijos savivaldybės bus įvertintos. Tuomet bus priimtas galutinis sprendimas ir paskelbtas konkretus potvarkio įsigaliojimo laikas. Tikimasi, kad mopedų vairuotojai Amsterdame naudosis keliais vietoj dviračių takų kitų metų pradžioje.

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą