Vokietijos Bundestagas pritarė kelių mokesčiui

driving_in_germanyVokietijos Bundestagas penktadienį priėmė įstatymą, numatantį mokesčius už Vokietijos greitkelius ir kelius, praneša „The Local“.

Kelių mokestis bus taikomas visiems autobanams ir valstybės valdomiems keliams. Jį mokės tiek vokiečiai, tiek užsieniečiai, tačiau tuo pačiu sumažintas vokiečių mokamas kelių mokestis.

Alexanderis Dobrindtas, Vokietijos Transporto ministras įstatymą apibūdino kaip „svarbų, skubų ir būtiną“ tam, kad būtų surinkta daugiau pinigų transporto infrastruktūrai prižiūrėti.

Įstatymas vertinamas nevienareikšmiškai – jis matomas kaip faktiškai nukreiptas prieš kitų šalių keliautojus ir pervežėjus.

Nors valdantieji teigia, kad šiuo mokesčiu bus surenkama 500 mln. Eur per metus. Opozicijos teigimu skaičius yra artimesnis 100 mln. Eur. Žaliųjų partijos atstovas teigė, kad iš šio mokesčio bus galima „suremontuoti kokius du tiltus per metus“.

Valdantieji visgi yra įsitikinę, kad dauguma Vokietijos gyventojų tokį įstatymą palaiko. Oponentai tikisi, kad įstatymas netiks Europos Teisingumo Teismui.

autolukas

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą