Olandijoje dirbanti lietuvė pasiilgsta lietuviškų Kalėdų

Danijoje mokslus baigusi lietuvė Eglė Budrytė dirba danų kompanijoje DFDS, turinčioje padalinius maždaug 20 šalių ir daugiau kaip 8 tūkst. darbuotojų. Pastaruoju metu gyvena Olandijoje ir į Lietuvą grįžti neplanuoja.

Užsienyje E. Budrytė dirba jau 5 metus. Prieš atvykdama į Olandiją kurį laiką dirbo Italijoje ir Lietuvoje. Šiuo metu ji yra Roterdamo uosto Vlaardingeno terminalo, kuriame švartuojasi tik krovininiai keltai, plaukiojantys į Angliją, Logistikos skyriaus laivybos logistikos koordinatorė, atsakinga už pramoninių krovinių eksportą į Angliją.

Ar neplanuojate grįžti į Lietuvą

Jau esu atpratusi, be to, nesu iš tų lietuvių, kurie negali gyventi be Lietuvos. Žinau, kad daug kas grįžta, nes pasiilgsta tradicijų. Mano tėvai, močiutė, broliai gyvena užsienyje. Paprastai vasarą planuoju trumpam atvykti į Lietuvą. Šiemet viešėjau visą savaitę.

Ko pasiilgstate Lietuvoje?

Šaltibarščių. (Juokiasi). Pasiilgstu Kalėdų. Olandų Kalėdų tradicijos visai kitokios. Kalėdų Senelis čia atvažiuoja iš Ispanijos gruodžio 5 d., tai šventė vaikams. Per Kalėdas olandai pasipuošia eglutę, bet dovanomis, galima sakyti, nesidalina. Kūčių Olandijoje apskritai nebūna. Ir per Velykas nėra tradicijos, kad susirinktų visa giminė.

Nebuvo baisu pradėti dirbti užsienyje? Reikia gerai mokėti anglų kalbą, atsiranda vietinės kalbos barjeras.

Man daugiausia tenka bendrauti su terminalo darbuotojais, kurie kalba angliškai. Kai jie su manimi kalba olandiškai, aš viską suprantu, bet atsakau angliškai. Žinoma, buvo baisu. Bet pragyvenau tą laikotarpį, dabar džiaugiuosi, kad išvažiavau. Gerokai praplėčiau savo akiratį. Reikia mylėti savo šalį, bet stengtis pamatyti ir sužinoti kuo daugiau.

Kokie jūsų ateities planai?

Šiuo metu čia esu laiminga ir neplanuoju kur nors išvykti. Norėčiau turėti daugiau atostogų, kad galėčiau daugiau pakeliauti.

Kokie žmonės tie olandai?

Jie mėgaujasi gyvenimu ir ima iš jo viską, ką gali. Jie moka džiaugtis tuo, ką turi.

Dirbate danų kompanijoje. Ar darbdavys skatina savo darbuotojus?

Taip. DFDS Danijoje organizuoja įvairias programas, komandiruotes, kad galėtum tobulėti. Labai skatina mokytis, sumoka už studijas, jeigu jos susijusios su darbu. Žinoma, paskui reikia atidirbti kompanijai kažkiek metų.

Jūs tuo pasinaudojote?

Taip. Įgijau pradinių olandų kalbos žinių. Po darbo ėjau į mokyklą, kompanija sumokėjo už mano mokslą.

Ve.lt

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą