Patarimai, kaip susirasti darbą, persikėlus gyventi į užsienį

Jeigu nesate vaikas arba pensininkas, persikėlę gyventi į užsienį turėsite ieškoti būdų, kaip apmokėti sąskaitas. Yra skirtingų variantų, kur įsidarbinti, priklausomai nuo to, ko norite: darbo visu etatu, laikino darbo, mokytojauti ar ko nors kito. Straipsnyje jums pateikiame penkias galimybes, ką galėtumėme veikti užsienyje.

Pirma galimybė: pakalbėkite su dabartiniu darbdaviu

Dirbti tarptautinėje organizacijoje – lengviausias būdas persikelti į naują šalį be didelio vargo. Tuomet jau persikelsite į naują šalį su darbu ir alga. Taip pat įmonė dažnai gali pasirūpinti su persikėlimu susijusiais reikalais, pavyzdžiui, vizomis arba persikėlimo išlaidomis.

Kiekviena tarptautinė įmonė yra skirtinga: kai kuriose atlikti užduotį užsienyje – būtina sąlyga siekiant paaukštinimo; kitose įmonėse priklauso nuo darbuotojo, ar jis parodys susidomėjimą vykti padirbėti į užsienį; dar kitose tokia galimybė nėra įmanoma. Vis dėlto šansai dideli: apie 80 procentų vidutinio dydžio ir didelių įmonių siunčia profesionalus į užsienį.

Antra galimybė: patys susiraskite darbą visu etatu

Yra daugybė tinklalapių, kuriuose galite susirasti norimą darbą užsienyje ir kandidatuoti, kol dar neatvyko te į šalį. Kai kuriuose tinklalapiuose orientuojamasi į pozicijas ką tik įsteigtose įmonėse, kituose – į nevyriausybines organizacijas. Netingėkite paieškoti ir rasite, jo jums reikia!

Trečia galimybė: susisiekite su įdarbintoju

Jeigu turite daug patirties arba reikalingų įgūdžių, galite susisiekti su įdarbintoju, kuris specializuojasi darbuose užsienyje. Nyderlanduose yra keletas firmų, kurios specializuojasi ieškodamos darbuotojų iš tarptautinės bendruomenės. Šias firmas galite nesunkiai rasti atlikę paiešką internete.

Ketvirta galimybė: susiraskite laikiną darbą

Jeigu ieškote tiesiog trumpalaikio atsitiktinio darbo, pavyzdžiui, norite būti barmenu arba dirbti kavinėje, tokių darbų nesunkiai galite rasti daugelyje šalių. Vis dėlto svarbu turėti omenyje, kad kai kuriuose iš šių laikinų darbų yra ribos, kiek valandų galite dirbti, nes nenorima iš vietinių atimti galimybės susirasti gerą darbą.

Šiuos aptarnavimo sferos darbus sunku gauti, kol dar nesate toje šalyje, todėl daugelis žmonių pirmiausia persikrausto, o tada pradeda ieškoti darbo. Dėl šios priežasties įsitikinkite, kad turite pakankamai pinigų išsilaikyti, kol susirasite darbą.

Penkta galimybė: mokykite

Anglų kalbos ir kitų kalbų mokytojų labai reikia visame pasaulyje. Be mokyklų galite atrasti kalbų kursų, ieškančių mokytojų. Norėdami mokyti anglų kalbos, turėsite įsigyti TESOL (Teaching English to Speakers of Other Languages) arba TEFL (Teaching English as a Foreign Language) sertifikatą. Tai gali kainuoti kelis šimtus eurų.

Jei esate mokytojas, besispecializuojantis kitoje srityje, vis tiek yra galimybė panaudoti savo įgūdžius užsienyje. Tarptautinės mokyklos visame pasaulyje nuolat ieško gerų mokytojų, ir jos dažnai gali sutikti sumokėti už persikėlimą.

Laima Jancaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą