Rinkimų Nyderlanduose balsai bus skaičiuojami rankomis

Nyderlandai per pastarąjį pusmetį atrėmė šimtus programišių atakų, nukreiptų prieš šalies vyriausybę ir kompanijas. Tai penktadienį interviu televizijos laidai „Een Vandaag“ pareiškė Bendrosios žvalgybos ir saugumo tarnybos direktorius Robas Bertholee.

„Rusija, Kinija ir Iranas šimtus kartų mėgino įsilaužti į svetaines ir susipažinti su informacija, ypač – su konfidencialiais vyriausybės dokumentais, – sakė jis. – Aš tai laikau grėsme mūsų saugumui. O didžiausia problema yra tai, kad jie (programišiai) gali turėti įtakos mūsų parlamento darbui arba vyriausybės sprendimų priėmimui“.

„Kompanijos irgi yra programišių atakų objektai – jie gali pavogti firmų paslaptis ir taip padaryti žalos Nyderlandų ekonomikai“, – pridūrė R. Bertolė. Tačiau žvalgybos vadovas nemato prasmės „imtis kokių nors veiksmų prieš Rusiją ar kitas šalis, kadangi jos vis tiek neigs visus kaltinimus“.

Anksčiau šią savaitę Nyderlandų vyriausybė paskelbė nusprendusi, jog balsai per kovo 15 d. įvyksiančius visuotinius rinkimus bus skaičiuojami rankomis, kadangi, kaip paaiškėjo, anksčiau šiam tikslui naudota programinė įranga neapsaugota nuo kibernetinių atakų.

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą