Rusijoje aviacijos šventėje sudužo karinis sraigtasparnis, žuvo lakūnas

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Rusijoje aviacijos šventėje sudužo karinis sraigtasparnis, žuvo lakūnas

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Rusijoje aviacijos šventėje sudužo karinis sraigtasparnis, žuvo lakūnas

 

Rusijos oro pajėgų sraigtasparniui sekmadienį nukritus per pasirodymą aviacijos šventėje, žuvo vienas pilotas.

Atakos sraigtasparnis dalyvavo aviacijos šou per varžybas, organizuotas Rusijos kariškių. Jis sudužo tūkstančių žiūrovų akivaizdoje, pranešė renginyje dalyvavę Rusijos žiniasklaidos darbuotojai.

„Vienas pilotas žuvo, kito būklė patenkinama“, – sakoma Gynybos ministerijos pranešime apie incidentą, papildžiusį pastarojo meto šalies aviacijos avarijų virtinę.

Aviacijos šventė „Aviadarts“, per kurią oro pajėgų lėktuvų ir sraigtasparnių įgulos varžėsi, stengdamosi atlikti įvairias užduotis per tam tikrą laiką, po avarijos buvo sustabdyta.

Televizijos reportažuose matėsi gelbėtojai, susirinkę prie rusenančio sraigtasparnio, kuris gulėjo nuvirtęs ant šono aerodrome po to, kai rėžėsi į žemę ir užsiliepsnojo.

Gynybos ministerija nurodė, kad tos katastrofos tikėtina priežastis buvo hidraulinės sistemos gedimas, apie kurį pranešė likęs gyvas pilotas, kuris spėjo katapultuotis.

Sovietų Sąjungoje sukonstruotą Mi-28 Rusijos oro pajėgos naudoja nuo 2006 metų. Šie sraigtasparniai taip pat buvo eksportuojami į kai kurias kitas šalis, įskaitant Iraką.

Per pastarąsias kelias savaites Rusijoje įvyko bent šeši aviacijos incidentai, susiję su kariniais lėktuvais ir sraigtasparniais.

Šaltinis: BNS / 15min

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą