Smūgis Londonui: po „Brexit“ „Unilever“ buveinė bus Roterdame

„Scanpix“ press

 

Bendros Anglijos ir Olandijos plataus vartojimo prekių gamybos kompanijos „Unilever“ valdyba priėmė sprendimą, jog po Didžiosios Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos, vadinamojo „Brexit“, bus atsisakyta buveinės Londone, kuri veikė beveik šimtą metų.

Toks sprendimas yra smūgis Britanijos valdžiai, kuri pagrįstai baiminosi, kad „Unilever“ savo buveine pasirinks Roterdamą, o ne Londoną. Praėjusiais metais bendrovė pranešė pasirinksianti tik vieną iš esamų būstinių ir joje sutelksianti visą savo dėmesį.

„Unilever“ ketina susipaprastinti ir iš dviejų juridinių asmenų – N.V. ir PLC – tapti vienu juridiniu asmeniu, kurio buveinė bus Nyderlanduose“, – nurodoma kompanijos pranešime, kuris buvo paskelbtas Roterdame ir Londone.

Bendrovės teigimu, ji siekia tapti „paprastesniu, lankstesniu ir labiau koncentruotu verslu“.

Smūgį Londonui kiek sušvelnins tai, kad kosmetikos ir higienos prekių bei prekių namams padaliniai bazuosis Londone. Didžiojoje Britanijoje kompanija turi 7300 darbuotojų, šio skaičiaus keisti neketinama.

Tuo tarpu Roterdame liks maisto ir gėrimų padalinio bazė. Nyderlanduose kompanija turi 3100 darbuotojų.

„Unilever“ akcijomis ir toliau bus prekiaujama Londono, Amsterdamo ir Niujorko biržose.

Valdybos sprendimams dar turi pritarti akcininkų susirinkimas Britanijoje ir Nyderlanduose. Manoma, kad jie bus realizuoti iki šių metų pabaigos.

„Unilever“ buvo suformuota 1930 metais, kai susijungė Nyderlandų margarino gamybos kompanija „Margarine Unie“ ir Britanijos muilo gamintoja „Lever Brothers“. Nuo tada egzistavo tokia dviguba įmonės struktūra.

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą