Užsienio lietuviai rinkosi Vilniuje dalintis idėjomis apie lietuvybės puoselėjimą

Tautiška giesmė Brazilijoje

Tautiška giesmė Brazilijoje

 

Liepos 17-oji – legendinių lakūnų Dariaus ir Girėno, perskridusių Atlantą, žūties diena. Ši diena minima dar ir kaip Pasaulio lietuvių vienybės diena. Šiemet ši diena pasirinkta ir Pasaulio lietuvių bendruomenės XV Seimui, kuris liepos 14–17 dienomis vyko Vilniuje. Jo metu lietuvių bendruomenių iš skirtingų pasaulio kraštų atstovai dalijosi savo patirtimis, rūpesčiais ir vieningai teigė, kad būti lietuviu ir jaustis savo šalies piliečiu gali kiekvienas.

Pasaulio lietuvių bendruomenės nariais save laiko visi lietuviai, kurie gyvena už Lietuvos Respublikos ribų. Pasaulio valstybių surašymų ir Lietuvos statistikos departamento duomenimis, jų šiandien skaičiuojama per 600 tūkstančių. Pasaulio lietuvių bendruomenės Seimas – kasmetinis renginys, kuriame dalyvauja Lietuvių bendruomenės valdybos nariai, įvairių šalių lietuvių bendruomenių ir jaunimo sąjungų pirmininkai bei lietuvių bendruomenių atstovai.

Tris dienas vykusių posėdžių metu apie 150 dalyvių iš 33 pasaulio valstybių sprendė lietuvių bendruomenių ir Lietuvos išeivijos santykių aktualius klausimus. Aptartos itin aktualios lituanistinio švietimo užsienyje problemos, Švietimo ir mokslo ministerijos, Kultūros ministerijos, Užsienio reikalų ministerijos, kitų valstybinių institucijų ir įstaigų indėlis į užsienio lietuvių veiklą Lietuvoje ir užsienyje.

LR Statistikos departamentas/Pasaulio lietuvia

LR Statistikos departamentas/Pasaulio lietuvia

 

Pasaulio lietuvių bendruomenės Seimo dalyviai dalijosi patirtimi ir pasakojo apie savo bendruomenės pasiekimus. Lietuviai iš įvairių šalių, nuo Argentinos iki Australijos, aktyviai dirba, skatindami lietuvybę, pasaulyje veikia per 150 įvairių lituanistinio ugdymo įstaigų, finansuojami įvairūs projektai ir iniciatyvos tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse. Daug lietuvių savanoriškai dirba tam, kad puoselėtų lietuvybę ir lietuvišką identitetą. Steigiamos ne tik lituanistinės švietimo įstaigos, bet ir įvairūs klubai, organizuojamos parodos, stovyklos, labdaros akcijos, įvairią iniciatyvą rodo pavieniai asmenys ir kt.

Kaip ir Pasaulio lietuvių bendruomenės atstovai, Migracijos informacijos centras „Renkuosi Lietuvą“ teigia, jog būti lietuviu ir jaustis savo šalies piliečiu gali kiekvienas. Tai padaryti padeda naujosios technologijos ir jau ne vienerius metus veikiančios organizacijos ar asmeninės žmonių iniciatyvos. Pavyzdžiui, Čikagos „Rotary“ klubas renka lėšas Lietuvos ligoninėms, studentai užsienio universitetuose buriasi  į klubus ir vykdo mentorystės projektus Lietuvos moksleiviams, pavieniai menininkai užsiima informacijos apie lietuvišką meną sklaida.

tautiska-giesme-london-55ae1ac4c0461

Tautiška giesmė Londone

 

Migracijos informacijos centras savo interneto svetainės skiltyje „Virtualus pilietis“ siūlo susipažinti su užsienio lietuvių vykdoma veikla Lietuvoje ir užsienyje bei asmeninėmis Lietuvos piliečių iniciatyvomis, skirtomis Lietuvai ir lietuviams. Norinčius, kad apie jų veiklą sužinotų ir prie jos prisijungtų kuo daugiau tautiečių, gyvenančių užsienio šalyje ar Lietuvoje, Migracijos informacijos centras kviečia susisiekti ir pasidalinti informacija. Vienoje vietoje esanti informacija – lengviau surandama, o geras pavyzdys – užkrečia.

„Renkuosi Lietuvą“ yra LR Vyriausybės finansuojamas projektas, kurį vykdo Tarptautinės migracijos organizacijos (TMO) Vilniaus biuras. Konsultacijas centras teikia telefonu, „Skype“, el.paštu. Taip pat visą reikiamą informaciją bei kontaktus galima rasti interneto svetainėje www.renkuosilietuva.lt  arba Facebook paskyroje.

renkuosi_lietuva_logo-559266141f11e

15min logo

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą