Vanduo. Tai, ką būtina apie jį prisiminti

drops-of-water-578897_640

Nuolatos trūksta energijos, kankina mieguistumas, skauda ar svaigsta galvą, sausėja oda? Tai tik keli iš daugelio nemalonių pojūčių, kuriuos gali sukelti dehidratacija – vandens kiekio organizme sumažėjimas.

Daugumai žmonių yra žinoma, kad vanduo reikalingas organizmui palaikyti, tačiau iš tos daugumos mažuma jį geria. Didžioji dalis vis dar verčiau renkasi įvairius gėrimus: arbatą, įvairių rūšių sultis, gazuotus gėrimus, pieną, kavą arba net alkoholinius gėrimus. Tinkamiausias ir naudingiausias organizmui yra laikomas tyras negazuotas vanduo, todėl, kad jis nevirškinamas. Visi skysčiai, kurie turi skonį, yra laikomi maistu, nes jie yra virškinami. O štai kava ir alkoholiniai gėrimai ne tik neprideda skysčių, bet ir skatina vandens pašalinimą iš organizmo.

Daugumos ligų atsiradimo priežastis yra organizme susikaupę toksinai. Todėl veiksmingas būdas jų išvengti – ryte išgerti mažiausiai stiklinę šilto vandens. Tai nuplauna per naktį susikaupusius toksinus.

Atsigėrę vandens prieš valgį, apmalšiname apetitą ir išvengiame persivalgymo. Šiek tiek skysčio valgant gali palengvinti skrandžio darbą, tačiau jei geriame pavalgę, praskiedžiamos skrandžio sultys ir sumažinama virškinimo ugnis. Gerkime vandenį (ar kitus gėrimus) praėjus ne mažiau kaip valandai po valgio, o paskui, jei norisi, galima gerti kas valandą iki kito valgymo.

Kiek vandens reikia išgerti žmogui, sužinoti galima naudojantis paprasta formule:

1 kg svorio turi tekti apie 30 ml vandens. Jei sveriate 60 kg, vadinasi, per parą turite išgerti 1,8 litro vandens (60 x 0,03 = 1,8). Sportuojantiems reiktų gerti daugiau vandens, nes jie greičiau praranda skysčius.

Pagal užsienio spaudą parengė Eldaras Gramyko / balarma.lt

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą