Vokietija nori uždrausti musulmunėms dėvėti burkas

newsqcrqvr

Vokietijoje gyvenančios ir islamą išpažįstančioms moterys greitu metu viešose vietose gali būti prievrstos rodytis be tradicinio galvos ir vedio apdangalo – burkos. Uždrausti šį tradicinį musulmonių rūbų dalį siūlo šalies vidaus reikalų ministras Thomas de Maiziere.

Jis pabrėžė, kad Vokietijoje įprasta nedengti savo veidų ir ypač šios kol kas nerašytos taisyklės derėtų laikytis viešose vietose. „Mes puikiai suprantame, kad norime uždrausti dėvėti burką, mes taip pat suprantame, kad siūlome šį įpareigojimą įteisinti įstatymu, tačiau tai būtina padaryti dėl visos visuomenės, Burkų moterys neturėtų dėvėti valstybinėse įstaigose, metrikacijos biuruose, mokyklose ir universitetuose, teisme, vairuodamos automobilį“, – situacijas ir vietas vardijo ministras.

Apie tokį draudimą prabilta diskutuojant apie musulmonų integraciją Vokietijoje. „Mano nuomone, moteris, kur nešioja burką neturi šansų normaliai integruotis į mūsų visuomenę“, – įsitikinęs politikas.

Manoma, kad parlamentas pritars burkos uždraudimui, tačiau su tam tikromis išlygomis, o ne radikaliam, kurio norėtų Vokietijos kanclerės Angelos Merkel šalininkai iš Krikščionių sąjungos, priklausantys kraštutinių dešiniųjų flangui.

Primename, kad burka – tai vienas tradicinių musulmonių moterų apdarų, kuris dengia visą kūną. Jame yra tik maži plyšeliai akims.

Šaltinis: tiesa.com

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą