Tarptautiniai studentai – apgavikų nuomotojų aukos Nyderlanduose

Studentams išsinuomoti būstą nėra pats lengviausias dalykas Nyderlanduose ir dėl laisvų kambarių trūkumo kenčia būtent tarptautiniai studentai. Olandų studentų draugija (LSVb) mano, kad tai tęstis nebegali, ir paskelbė aliarmą.

Kenčia tarptautiniai studentai

Per ketverius metus tarptautinių studentų skaičius Nyderlanduose padvigubėjo – nuo 58 tūkst. 2013-aisiais iki 122 tūkst. 2017-aisiais. Visiems šiems studentams reikia susirasti gyvenamąją vietą, ir dažniausiai jie tai daro dar būdami užsienyje, todėl dažniau ir tampa apgavikų ir blogų nuomotojų aukomis.

Kai studentai negali aplankyti kambario, į kurį pretenduoja, jie dažnai net nežinodami sutinka dėl mažos erdvės už aukštas kainas ir pasirašo sutartis su keistais reikalavimais. Taip pat nepadeda tai, kad šie studentai nežino olandų taisyklių nuomojantis kambarius.

Remiantis Woonbond, nacionaline nuomininkų asociacija, tarptautiniai studentai – lengvos aukos. Asociacija bando informuoti atvykstančiuosius studijuoti į Nyderlandus tiek, kiek įmanoma, bet šią žmonių grupę sudėtinga pasiekti.

Būsto trūkumas užsieniečiams studentams

LVBs prašo universitetų liautis bandyti pritraukti tarptautinius studentus, jeigu negali jiems parūpinti būsto. Kita vertus, olandiški universitetai teigia, kad jie tiesiog negali uždrausti studentams iš Europos studijuoti šiuose unvirsitetuose.

Daug universitetų Nyderlanduose desperatiškai bando susitvarkyti su studentų augimu, bandydami surasti daugiau vietų, kur šie galėtų būti apgyvendinti. Amsterdamo universitetas padidino kambarių skaičių tarptautiniams studentams nuo 2500 iki 3162, įkurdamas kambarius Bijlmer bokšte ir atostogų parke.

Kitos aukštojo mokslo institucijos Nyderlanduose taip pat dairosi į atostogų parkus, taip tikėdamosis išspręsti kambarių trūkumo problemą. Vis dėlto trūkumas negali būti išspręstas pernakt. Kences, studentų būsto ekspertas ir studentų būsto paslaugų tiekėjų sąjunga, puikiai žino šią problemą. Remiantis atstovu spaudai Ardinu Mourikiu, būstų korporacijos, savivaldybės ir universitetai neįvertino tarptautinių studentų antplūdžio.

Laima Jancaitė | OlandijosLietuviai.lt

 

Komentarai

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą