Ministras ruošiasi iškeldinti 100 nesėkmingai prieglobsčio prašiusiųjų iš garažo Amsterdame

no-border-network-refugees

Maždaug 100 nesėkmingai prieglobsčio prašiusiųjų, gyvenusių apleistame garaže Amsterdamo pietrytinio regiono rajone, turi būti iškeldinti.

Teisingumo ministras Fredas Teeven parašė šiai grupei, sakydamas, kad pastatas bus išvalytas. Kaip raportuoja Nos spauda, data dar nėra nustatyta.

Savo trumpame pasitarime su parlamentarais Teeven sakė, kad yra aišku, jog prieglobsčio prašiusieji nori likti Nyderlanduose ir nenori išvykti. Iki šiol tik penki žmonės, kurie gyveno garaže, grįžo atgal į savo kilmės šalį.

Kiti gali persikelti į nedideles avarines gyvenamas vietas, išsibarsčiusias po visą miestą, sakė jis. Amsterdamas sutinka su “lovos, vonios ir duonos” taisykle ir siūlo žiemos apgyvendinimą žmonėms be leidimų gyventi.

Marjan Sax yra įsiutinta šio laiško. “Teeven vėl meluoja. Jis meluoja ir ketina toliau meluoti,” sakė ji. “Jis kartoja, kad žmonės, kuriems buvo atsisakyta suteikti prieglobstį, turi grįžti atgal, bet tai nėra problemos esmė duotu atveju. Prieglobsčio suteikimo procedūra yra ydinga. Šios vyriausybės politika turi struktūros problemų.

Be to Teeven teigia, kad šie žmonės renkasi tapti nelegalais, tačiau akivaizdu, jie negali grįžti atgal,” sakė ji. “Savaime suprantama, kad žmonės, kurie pabėgo nuo karo ar diktatūros, negali grįžti atgal, bet Teeven tęsia realybės neigimą,” sakė Sax.

 

Kiti miestai

Teeven taip pat informuoja parlamentą apie situaciją kituose miestuose. Hagoje šiuo metu gyvena apie 65 nelegalių prieglobsčio prašiusiųjų, 20 iš jų apgyvendinti savivaldybės valdomose gyvenamose vietose. Utrechtas siūlo prieglobstį apytikriai 125 smulkiose gyvenamose vietose. Roterdamas turi apie 18 nelegalių pabėgėlių.

Ministras sakė parlamentarams, kad jis toliau tęs darbą su vietos savivaldybėmis, skatinant nesėkmingo prieglobsčio prašytojus išvykti iš šalies.

Pasak pabėgėlių organizacijos Vluchtelingenwerk, maždaug 5000 pabėgėlių kasmet yra iškeldinami iš oficialių centrų po savo teisės pasilikti šalyje praradimo.

Nyderlandai buvo kritikuojami daugybės organizacijų dėl nesugebėjimo pabėgėliams suteikti apgyvendinimo pagrindus, žinomus kaip “lovos, vonios ir duonos” taisyklė.

dutchnews.nl

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą