Olandija Bitcoin‘ą pripažino teisėtu turtu

Vos prieš keletą dienų Olandijos teismas pripažino Bitcoin‘ą (BTC) kaip perleidžiamosios vertės objektą Koinz Trading BV byloje, kurioje įmonės buvo paprašyta apmokėti valiutos kasimo pajamas – 5 000 JAV dolerių arba 0.591 BTC.

Teismas aiškiai nurodė, kad nuosavybės teisės taikomos Bitcoin‘ui, o atsižvelgiant į tai, kad BTC yra kriptovaliuta, vertė yra lygi dekretinei valiutai.

„Pasak teismo, Bitcoin‘as – tai unikalus, skaitmeniniu būdu užkoduotų skaičių ir raidžių rinkinys, saugomas kompiuterio kietajame diske. Bitcoin‘as perduodamas siunčiant jį iš vienos skaitmeninės piniginės į kitą. Šią valiutą sudaro atskiros vertės failai, kuriuos gavėjas iš mokėtojo gauna tuoj pat atlikus transakciją. Tai rodo, kad Bitcoin‘as išlaiko vertę ir yra perleidžiamas. Taigi teismo nuomone šios rūšies turtas turi nuosavybės bruožus, todėl apmokėjimo prašymas Bitcoin‘ais gali būti patvirtintas,“ – rašoma Cointelegraph išverstame teismo dokumente.

Skirtingi Bitcoin reglamentai

JAV kriptovaliutos laikomos prekėmis, bent jau taip teigia JAV žaliavų ateities sandorių prekybos komisija (CFTC). Japonijoje vyriausybė kriptovaliutą pripražino kaip teisėtą valiutą ir leidžia piliečiams ja atlikti ir priimti mokėjimus. O Filipinuose kriptovaliutos laikomos efektyvių perlaidų metodu.

Kadangi kriptovaliutos įvairiose šalyse laikomos skirtingu turto tipu ar pinigais, dauguma vyriausybių neprieštarauja skaitmeninio turto teisėtumui. Jeigu Olandijos teismas kriptovaliutos nebūtų pripažinęs teisėtu turtu, kompanijos būtų reikalavęs mokėti eurais. Tačiau, kaip jau minėta, bendrovei leista mokėti Bitcoin‘ais (0.591 BTC).

Daugumoje regionų Bitcoin‘o teisėtumas kol kas dar nėra aiškus. Pavyzdžiui Indijos vyriausybė tautai nesako nieko, išskyrus anksčiau paskelbtą dviprasmišką pranešimą, kuriame teigiama, kad Bitcoin‘as nėra nei legalus, nei nelegalus. Dėl tos priežasties valstybės verslininkai pradėjo vykdyti „pažinok savo klientą (angl. Know Your Customer – KYC)“ principą ir kovos su pinigų plovimu (angl. Anti-Money laundering – AML) sistemą ir tokiu būdu laikosi šalies galiojančių finansų bendrovių taisyklių, kurios iš esmės gali būti labai nepraktiškos ir brangios.

Europa

Tačiau Europoje ar bent jau ES teritorijoje Bitcoin‘as laikomas perleidžiamu turtu. Pastaruoju metu vykusiame G20 susitikime – tarptautiniame forume, kuriame dalyvavo 20 pasaulio ekonomiškai stipriausių valstybių atstovai, pasaulio finansų kontrolierius Finansinio stabilumo taryba (FSB) pranešė, kad tokios kriptovaliutos, kaip Bitcoin‘as yra laikomos turtu ir pavojaus pasaulinei finansų industrijai nekelia.

„FSB teigia, kad kriptoturtas grėsmės pasaulio finansiniam stabilumui grėsmės šiuo metu nekelia. Tačiau rinka sparčiai vystosi ir šis pirminis vertinimas gali pasikeisti, jei kriptoturtas taps žymiai plačiau naudojamas arba susietas su reguliuojamos finansų sistemos pagrindu,“ – rašoma FSB pranešime.

Galiausiai, jeigu pasaulinės kriptovaliutos funkcionuos kaip griežtai reguliuojama rinka, tokia skaitmeninė valiuta kaip Bitcoin‘as visada bus laikoma teisėtu turtu.

Autorius: Žygimantas Bagonas | Šaltinis: kriptovaliutos.org

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą