Ar esate pasiruošę šią vasarą Nyderlanduose stebėti Perseidų meteorų lietų?

Artėja šios vasaros Perseidų meteorų lietus! Šiame straipsnyje rasite, kada to tikėtis, ir kuriose vietose geriausia tai stebėti.

Perseidų meteorų lietus – rugpjūčio 12-ąją ir 13-ąją

Meteorų lietus – tai įvykis, kai daug meteorų yra sukeliami kosminių nuolaužų srautų, vadinamų meteoroidais. Šią vasarą bus galima stebėti Perseidų meteorų lietų. Perseidų meteorų lietus – tai Svifto-Tutlio kometos gabaliukai. Šis pavadinimas sugalvotas dėl to, kad šie meteorai atsiranda iš Persėjo žvaigždyno. Remiantis pranešimais, jau meteorų skaičius naktiniame danguje padidėjo iki 5 per valandą. Vis dėlto per patį šio meteorų lietaus įkarštį naktį bus galima pamatyti iki 60 meteorų per valandą. Tai bus galima matyti rugpjūčio 12-ąją ir 13-ąją.

Kada geriausia stebėti meteorų lietų šią vasarą

Geriausia stebėti meteorų lietų šią vasarą bus vidury nakties, maždaug 3:30 val. ryto. Jei labai norite tai pamatyti, rekomenduojame susirasti tamsią vietą. Žinoma, vieni iš geriausių pasirinkimų yra ežerai ir paplūdimiai netoli jūsų. Taip pat galima eiti į parką, mišką ar aplankyti stovyklavietę.

Svarbiausia – neužmirškite sugalvoti noro! Jei sugalvosite norą krintant žvaigždei, jis išsipildys. Tai – faktas! Universali tiesa! Pažiūrėkite google.

Taigi pasiruoškite norus, susidarykite sąrašiuką ir grožėkitės!

Laima Jancaitė | OlandijosLietuviai.lt

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą