Vokietijoje lietuvę vedęs Sirijos pilietis su grasinimais nužudyti atsivijo ją iki Panevėžio

murder_maarten_van_damme_flickr

Sirijos pilietis Panevėžyje išgirdo nuosprendį dėl žmonos lietuvės terorizavimo.

Vokietijoje gyvenantis Sirijos pilietis Panevėžyje pripažintas kaltu terorizavus žmoną, antradienį pranešė Generalinė prokuratūra.

Panevėžio teisėsaugos pareigūnų pagalbos moteris paprašė pernai rudenį. Ji teigė, kad iš Vokietijos, kur pastaraisiais metais gyveno su 46 metų sutuoktiniu Fawazu Malla Rachidu, pabėgo neapsikentusi jo psichologinio ir fizinio smurto. Esą, jis ne kartą prieš žmoną smurtavo, grasino ją nužudyti, jei nuspręstų su juo nebegyventi.

Teisme siras F.M.Rachidas savo kaltės nepripažino ir teigė, kad žmonos Lietuvoje ieškojo, nes ją myli ir nori parsivežti atgal į namus Vokietijoje.

Netrukus po to, kai panevėžietė grįžo į tėvynę, Panevėžyje pasirodė ir jos sutuoktinis.

Ieškodamas žmonos jis lankėsi pas jos giminaičius, o kartą bandė patekti į butą, kuriame ji gyvena. Įsibaiminusi moteris durų neatidarė, o tuo metu vyras spardydamas duris šūkavo, kad ją nužudys. Iškviesti policijos pareigūnai užsienietį sulaikė.

Dėl žmogaus terorizavimo buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Ikiteisminį tyrimą atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, o jam vadovavo Panevėžio miesto apylinkės prokuratūros prokurorė Rima Matulionienė.

Ir ikiteisminio tyrimo metu, ir bylą nagrinėjant teisme, F.M.Rachidas savo kaltės nepripažino ir teigė, kad žmonos Lietuvoje ieškojo, nes ją myli ir nori parsivežti atgal į namus Vokietijoje.

Pirmadienį Panevėžio miesto apylinkės teismas F.M.Rachidą pripažino kaltu dėl sutuoktinės terorizavimo ir skyrė jam penkių mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Kadangi į bausmės laiką buvo įskaitytas laikotarpis, kurį teisiamasis praleido būdamas suimtas nuo pernai rugsėjo, F.M.Rachidas buvo paleistas teismo salėje.

Pasak prokuratūros, toks teismo nuosprendis nustebino ir nukentėjusiąją, ir valstybinį kaltinimą palaikiusią prokurorę, kuri teismo prašė F.M.Rachidui už moters terorizavimą skirti pusantrų metų laisvės atėmimo bausmę.

Baudžiamasis kodeksas už šią veiką numato iki 4 metų laisvės atėmimo.

Ar skųs pirmos instancijos teismo nuosprendį, prokurorė nuspręs išsamiau su juo susipažinusi. Šiuo metu prokurorė kartu su Migracijos departamento atstovais aiškinasi, ar paleistam į laisvę Sirijos piliečiui galėtų būti pritaikytas įpareigojimas išvykti iš Lietuvos.

Šaltinis BNS ir 15min.lt

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą