Vokietijoje prie Reino pirmąkart skambėjo lietuvių liaudies muzika

Praėjusį savaitgalį Liudvigshafeno prie Reino mieste (Pietvakarių Vokietija, Reino-Pfalco žemė) šurmuliavo tradicinė Miesto šventė. Jos dalimi buvo ir liepos 11 dieną V. Hacko modernaus meno muziejaus sodelyje Liudvigshafeno tarptautinio moterų klubo, padedančio migrantėms integruotis į svetimos šalies gyvenimą, surengta Kultūrų šventė. Joje dalyvavo ir Vokietijos lietuvių bendruomenės folklorinio ansamblio iš Hiutenfeldo nariai.

Lietuviams tik įėjus į sodelį, visų dėmesį patraukė vietinių akiai neįprasti jų drabužiai. Tuoj tautiniais apdarais pasipuošusius tautiečius puolė fotografuoti iš visų pusių. O kai mūsiškiai, pritariami akordeono, užtraukė lietuvišką dainą, fotoaparatai visai išprotėjo. Šventėje sukinėjosi ir viena žurnalistė. Visi sodelyje esantys žmonės liko lietuvių sužavėti. Besiklausydami lietuviškos muzikos, jie galėjo atsigaivinti šaltibarščiais, paragauti folkloriniame ansamblyje dainuojančios ir į šventę atvykusios VLB valdybos narės Jurgitos Noreikaitės-Pickel keptos naminės duonos, paskanauti šakočio ir giros. Labiausiai visų pagarbinti buvo šaltibarščiai.

Tuoj pasipylė kvietimai: lietuvius dainininkus pakvietė dalyvauti rugpjūčio 30 d. Liudvigshafene, Ebertparke, vyksiančiame renginyje; ukrainiečių draugija nori mūsiškius matyti sausio mėnesį Manheimo Jungbušo mikrorajone vyksiančioje tradicinėje jų šventėje.

Lietuvių dalyvavimo renginyje sužavėta Reino-Nekaro kultūros draugijos pirmininkė, turinti svarų žodį Liudvigshafeno kultūriniame pasaulyje, Eleonore Hefner priėjo prie lietuvių folklorinį ansamblį dalyvauti renginyje pakvietusios prie Tarptautinio moterų klubo veiklos prisidedančios tautietės Daivos Angelės Digaitytės, kuri yra ir Šilalės rajone registruotos viešosios įstaigos „Žemaitijos paveldas“ atstovė Vokietijoje. E. Hefner yra buvusi Palangoje, Kuršių nerijoje, lietuvių sutikusi porą kartų beviešėdama Rygoje. Moterys pasišnekėjo ir nutarė, jog reikia užmegzti Reino-Nekaro regiono ir Žemaitijos kultūrinius ryšius.

Parengta pagal: lietuve.lt / Daiva Angelė Digaitytė

 

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą