Volodymyras Zelenskis: Ukraina „palikta viena“ kovoti su Rusija

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis penktadienį sakė, kad jo šalis buvo palikta viena kovoti su Rusija, diena anksčiau pradėjusia didelio masto invaziją.

„Mes palikti vieni ginti savo valstybės“, – po vidurnakčio paskelbtame vaizdo kreipimesi į šalies gyventojus sakė V. Zelenskis.

„Kas pasirengęs kovoti drauge su mumis? Nieko nematau. Kas pasirengęs suteikti Ukrainai garantiją dėl narystės NATO? Visi bijo“, – sakė jis.

V.Zelenskis pranešė, kad ketvirtadienį prasidėjus Rusijos invazijai žuvo 137 ukrainiečių kariškiai ir civiliai, o dar 316 žmonių buvo sužeisti.

Jis įspėjo, kad Rusijos „sabotažo grupės“ įžengė į Kijevą, ir paragino piliečius neprarasti budrumo bei laikytis komendanto valandos.

V.Zelenskis pridūrė, kad jis ir jo šeima lieka Ukrainoje, nors Rusija jį laiko „taikiniu numeris vienas“.

„Jie nori sunaikinti Ukrainą politiškai, pašalindami valstybės vadovą“, – sakė jis.

Ukrainą užpuolusios Rusijos pajėgos veržiasi gilyn į šalį, penktadienio rytą Kijeve nugriaudėjo keli sprogimai. Ukraina teigia, kad paskutinį kartą tokį apšaudymą Kijevas patyrė per nacių invaziją 1941 metais. Prezidentas Volodymyras Zelenskis paskelbė, kad per pirmąją karo dieną žuvo 137 ukrainiečiai.

Šaltinis: BNS

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą