15 klausimų, kuriuos reikia sau užduoti prieš persikeliant gyventi į užsienį

1. Kokia pagrindinė priežastis, kodėl noriu kraustytis?

Ar tai – darbas, nuotykis, meilė, geresnė ateitis, studijos ar..?

Kodėl norite persikelti į užsienį? Išsiaiškinkite pirminius ir antrinius motyvus.

2. Kokios mano pagrindinės vertybės?

Reikia žinoti savo vertybes prieš žengiant bet kokį svarbų žingsnį gyvenime. Kai atpažinsite savo vertybes, atsakykite į kitą klausimą.

3. Ar šios vertybės bus vertinamos persikėlus į užsienį?

Visuomet jausimės laimingi ir patenkinti, jeigu gyvensime pagal mums svarbius dalykus. Jei nežinosime savo vertybių, tiesiog klaidžiosime tamsoje. Ar persikeldami į užsienį vadovausitės savo vertybėmis, ar priešingai?

4. Ką aš noriu gauti gyvendamas užsienyje?

Įsivaizduokite, kad jau gyvenate užsienyje. Koks norėtumėte, kad būtų jūsų gyvenimas? Koks pirmas žodis jums šauna į galvą?

5. Kokį gyvenimo stilių svajoju turėti?

Ar norite gyventi šalyje, kur daug saulės, gražios gamtos, įdomios kultūros ar gero maisto? Ar norite greitos, intensyvios karjeros, ar gyventi atsipūtęs?

6. Kuriose 5 šalyse galėtumėte gyventi šiuo stiliumi?

Kurios 5 šalys jums tai pasiūlytų? Susidarykite svajonių šalių sąrašą ir patikrinkite, ar šalis, į kurią galvojate vykti, atitinka jūsų reikalavimus.

7. Su kokiais žmonėmis greitai susidraugauju ir kuriose šalyse galiu lengvai tokių žmonių sutikti?

Turėkite omenyje, kokia kultūra jums labiau prie širdies, ir vykite šalyje, kurioje ši kultūra gyvuoja.

8. Koks bus mano karjeros kelias artimiausius 1/3/5 metus?

Ar persikėlimą iniciavote jūs, ar jūsų partneris? Jei planuojate dirbti užsienyje, greičiausiai šį žingsnį iniciuojate jūs, ir jau mintyse turite karjeros kelią.

Jei vykstate kartu su partneriu arba persikeliate dėl meilės, turite pagalvoti, kaip tai paveiks jūsų karjerą. Ar galite tęsti savo profesinį kelią užsienyje? Ar pasiliksite namuose (galbūt su vaikais)? Pagalvokite, kaip jūsų karjera idealiai turėtų atrodyti po 1, 3 ir 5 metų.

9. Kokiose top 10 įmonių labiausiai norėčiau dirbti ir kuriose šalyse jos įsikūrusios?

Kai kurios tarptautinės įmonės turi dukterinių įmonių visame pasaulyje. Pasidarykite trumpą sąrašą ir patikrinkite, kur jos įsikūrusios.

10. Ar mano šeima bus paveikta, jei persikelsiu į užsienį?

Jei esate vienišas, jums dėl nieko nereikia nerimauti. Jei turite santykius arba turite šeimą su vaikais, yra daugiau dalykų, apie kuriuos turėtumėte pagalvoti.

Svarbu atkreipti dėmesį, ar su kraustymusi turėtumėte susitaikyti tik jūs, ar ir jūsų partneris, o gal netgi vaikai. Svarbu su jais pašnekėti.

11. Ar šeima palaiko jūsų idėją?

Jei turite vyresnių vaikų, labai svarbu, kad jie suprastų, kodėl norite persikelti. Taip pat jeigu tik vienas iš partnerių yra gavęs darbo pasiūlymą, o kitas turėtų atsisakyti darbo, reikia apsvarstyti daugiau dalykų ir labai svarbu, kad partneris paremtų idėją persikelti į užsienį.

12. Kas dar palaiko mano svajonę persikelti į užsienį?

Ar yra daugiau žmonių, palaikančių šią idėją, nesvarbu, ar jūsų šalyje, ar užsienyje? Nesidalinkite savo svajonėmis ir planais su negatyviais žmonėmis, kurie žinote, jog tučtuojau pradės kritikuoti jūsų idėjas. Ypač tai svarbu, jeigu aplinkinių nuomonė jus lengvai veikia.

13. Kokių yra išorinių kliūčių vykti į užsienį? Kaip planuojate su jomis susidoroti?

Išorinės kliūtys – tai pinigai, vizos, darbo leidimai, diplomai ir t.t. Ar žinote, kokie dalykai stovi tarp jūsų ir užsienio? Nesvarbu, kaip sudėtinga tai atrodo, sudarykite planą, kaip įveiksite šias kliūtis. Pagalvokite, kokie žmonės galėtų jums padėti, ir su jais susisiekite. Sudarykite konkretų planą su mažiukais žingsniais ir pradėkite nuo lengviausio žingsnio.

14. O kaip vidinės kliūtys?

Nepasaisant to, kad daugelis jūsų gali galvoti, jog svarbu susidoroti tik su išorinėmis kliūtimis, dažniausiai to negana. Vidinės kliūtys gali būti daug galingesnės nei išorinės.

Pagalvokite apie visas negatyvias mintis ir įsitikinimus, trukdančius jums išsikraustyti. Jei jaučiate, kad negatyvus vidinis plepys jums trukdo žengti žingsnį, metas su tuo susidoroti. Užsirašykite visus negatyvius įsitikinimus ir dėl kiekvieno jū užduokite sau po du klausimus: kas blogiausia gali nutikti ir kaip su tuo susidoročiau? Taip pat pagalvokite apie pozityvias priežastis, kodėl norite persikelti. Prisiminkite sudėtingas situacijas iš jūsų gyvenimo ir kaip su jomis sudorojote.

15. Ko aš laukiu?

Laikas ir aplinkybės niekada nebus tobuli, todėl to nelaukite. Svarbiausia, kad to tikrai norite, aptarėte tai su savo šeima, viską suplanavote, suradote žmonių, kurie palaikys, ir nusiteikėte pozityviai.

Persikelti ar nepersikelti?

Dabar, kai atsakėte sau į šiuos klausimus, turėtumėte aiškiau suvokti, ko norite. Turėtumėte žinoti, ar tikrai norite persikelti į užsienį ir ar jūsų trokštama šalis derės su jūsų esminėmis vertybėmis. Persikelti į užsienį – svarbus sprendimas, bet jei tai – jūsų svajonė, kuriai ruošiatės, pirmyn!

Laima Jancaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą