Kodėl emigrantai gydytis grįžta į Lietuvą?

Emigracija

Užsienyje gyvenantys lietuviai dažnai teigia, kad gyvenimo kokybė svečioje šalyje žymiai geresnė, tačiau neretas sveikatos tikrintis ar gydytis grįžta į Lietuvą. Pasirinkti tokį kelią juos skatina brangus gydymas užsienio šalyje, menka gydytojų kompetencija, nepasitikėjimas vietiniais specialistais.

Emigrantų patirtis

Pasak Didžiojoje Britanijoje gyvenančio Tomo, jam neteko gydytis užsienyje, tačiau lankant sergančius artimuosius Didžiosios Britanijos gydymo įstaigose jos nepaliko gero įspūdžio. „Susidariau nuomonę, kad gydytojai į pacientus žiūri atsainiai, niekur neskuba, tad kartais tenka praleisti nemažai laiko tiesiog laukiant eilėje. Norėdamas to išvengti, kaskart grįžęs į Lietuvą visapusiškai pasitikrinu sveikatą“, – pasakoja Tomas.

Apie gydymą užsienyje panašios nuomonės ir Vakarų Sasekse gyvenanti Giedrė. Moters nuomone, gydytojams užsienyje trūksta kompetencijos. „Visų pirma, dažniausiai tenka bendrauti net ne su pačiu gydytoju, bet su poliklinikos priimamojo darbuotojais, kurie dažnai užmiršta perduoti informaciją ar privelia klaidų. Jei vis dėlto nori pakliūti pas gydytoją, tau liepia eiti namo ir laukti skambučio. Tačiau ir iš gydytojo tenka išgirsti gana nekompetentingų rekomendacijų. Pavyzdžiui, nesvarbu ar skaudą gerklę, ar atsirado bėrimas, dažniausiai paskiriamas paracetamolis“, – apie situaciją užsienio gydymo įstaigoje pasakoja Giedrė. „Atsimenu atvejį, kai gydytoja negalėjo nustatyti diagnozės, todėl prie mano akių tiesiog suvedė simptomus į interneto naršyklę ir ieškojo ligos. Manau, taip nutinka dėl išsilavinimo stokos. Lietuvoje turi ilgai mokytis, kad taptum gydytoju, o čia užtenka 3 – 4 metų, tad skirtumas tikrai jaučiasi. Būtent dėl to labiau pasitikiu gydytojais Lietuvoje“, – paaiškina tikrintis sveikatos į Lietuvą grįžtanti Giedrė.

Į privačią kliniką ar „valdišką“ polikliniką?

Daugelis į Lietuvą sugrįžusių ir sveikatą pasitikrinti ar gydytis norinčių emigrantų kreipiasi į privačias klinikas. Yra įsitvirtinęs mitas, kad ten medicinos paslaugas gausi greitai ir tave aptarnaus paslaugiai. Tačiau tai seniai tėra tik mitas, nes daugelis taip vadinamų valdiškų poliklinikų nei paslaugų kokybe, nei turima medicinine įranga, nei medikų kvalifikacija bei aptarnavimo kultūra nenusileidžia privačioms medicinos įstaigoms. O apie tai, kad tie patys gydytojai dirba ir privačiose klinikose, ir poliklinikose, seniai gerai žinoma. Ir mokamas medicinos paslaugas poliklinikose galima gauti be jokių eilių. Bene didžiausias skirtumas tarp šių medicinos įstaigų – privačiose klinikose 3-4 kartus didesnės paslaugų kainos.

Grįžta pas savo šeimos gydytoją ar odontologą

Nemažą poliklinikoje besilankančių pacientų dalį sudaro į tėvynę atostogoms grįžę emigrantai.

Visą straipsnį galite rasti http://www.tv3.lt/naujiena/844245/kodel-emigrantai-gydytis-grizta-i-lietuva

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą