Turkija visiems gerai žinoma, tačiau ką joje aplankyti?

Turkija yra šalis, įsikūrusi Pietvakarių Azijoje. Įdomu tai, kad nedidelė jos dalis (Trakija) yra Europoje, o likusioji dalis (Anatolija) – Azijoje. Ji ribojasi su Gruzija, Armėnija, Iranu, Azerbaidžanu, Iraku, Sirija, Graikija ir Bulgarija. Iki 1922 m. Ši šalis vadinama Osmanų imperija. Nuo Europos jį skiria du sąsiauriai. Šiandien Turkija yra šalis, kurioje persipina islamas ir Vakarų kultūra. Dauguma gyventojų yra Turkijos musulmonai, nors šalyje nėra oficialios religijos. Klimato ir kraštovaizdžio įvairovė yra labai patraukli turistams. 

Šiuo metu yra geriausia rinktis keliones, nes išankstinis kelionių planavimas gali sutaupyti daugybę pinigų. Beta.lt galime rasti pigių kelionių į Turkiją, kuriuose viskas įskaičiuota. Kiekvienas ras pasiūlymą, kuris Jam tiks ir patiks.

Atvykote į Turkiją, tačiau prie baseino leisti laiką atsibodo ir norite pažinti šalį? Yra daugybė vietų, kurias galite aplankyti:

  • Ankara, Turkijos sostinė, yra sparčiai besivystantis modernus miestas su vyriausybės pastatais, komercinėmis įmonėmis, universitetais ir užsienio ambasadomis. Ankara yra šalies centre, Anatolijos regione, ir yra svarbus transporto mazgas, jungiantis keliautojus su kitomis pagrindinėmis lankytinomis vietomis. Mieste yra daug meno ir kultūros muziejų, įskaitant Anatolijos civilizacijos muziejų.
  • Mardinas yra Mesopotamijos lygumos viršūnėje pietryčių Turkijoje ir yra Mardino provincijos sostinė. Kaip viena seniausių gyvenviečių šioje vietovėje, Mardinas yra žinomas dėl savo kultūrinės įvairovės ir senamiesčio smiltainio architektūros. Mardino senamiestį galima lengvai pasiekti pėsčiomis. Lankytojai iš gatvių labirinto eina terasomis ir populiariomis lankytinomis vietomis, tokiomis kaip Deiz Zafran vienuolynas, vienas iš seniausių vienuolynų pasaulyje, ir Sultono Isa Medresesi observatorija, kuri kadaise buvo viduramžių paminklas.
  • Stambulas, laikomas Osmanų imperijos ir Bizantijos imperijos sostine, dabar yra didžiausias Turkijos miestas ir vienas didžiausių miestų pasaulyje. Stambulas driekiasi siaurame sąsiauryje, jungiančiame Aziją ir Europą, ir yra vienintelis miestas pasaulyje, apimantis du žemynus. Įspūdinga architektūra, istorinės vietos, maitinimas, parduotuvės, naktinis gyvenimas ir egzotiška atmosfera suteikia miestui patogumo. Senamiestyje gausu įspūdingų istorinių vietų, įskaitant Sofijos soborą, Mėlynąją mečetę ir Topkapi rūmus.
  • Anadolijos centre įsikūrusi Kapadokija yra žinoma dėl nuostabių kraštovaizdžių. Kapadokijoje gausu neįtikėtinos formos kalvų, urvų ir sudėtingos tunelių sistemos, sudarančios visą požeminį miestą. Per šimtmečius natūralūs procesai, tokie kaip senovės ugnikalnių išsiveržimai ir erozija, sukūrė šias keistas formacijas. Prieš tūkstančius metų žmonės prisidėjo statydami namus, bažnyčias ir požeminius miestus minkštoje uoloje. Hetitai čia pirmiausia pasistatė požeminius pastatus, siekdami užtikrinti persų ir graikų invazijų saugumą. Daug vėliau krikščionys ieškojo prieglobsčio Kapadokijos tuneliuose ir urvuose. Šiandien kai kuriuose urvuose yra viešbučių, kuriuos turistai gali aplankyti.
  • Bodrumas yra Egėjo jūroje, Turkijos pietuose, čia yra Halikarnaso mauzoliejus, vienas iš septynių senovės pasaulio stebuklų. Šiandien žavūs griuvėsiai, žavūs paplūdimiai ir įdomūs kurortai vilioja žmones iš viso pasaulio. Nematant Sankt Peterburgo, apsilankymas Bodrume nesibaigtų. Petro pilis, dar vadinama Bodrumo pilimi. „Knights Hospitaller“ buvo pastatytas 1402 m. Ir dabar naudojamas kaip muziejus. Rytinėje Bodrumo pusėje turistus traukia nuostabūs paplūdimiai, iš kurių atsiveria nuostabūs mėlyni vandenys. Netoli paplūdimio yra daugybė kavinių, barų ir naktinių klubų. Miesto vakaruose yra prieplauka, prekybos centras ir restoranai.

Jei svarstote, ar norite aplankyti Turkiją, dabar yra tinkamiausias laikas mėgautis Turkijoje teikiamais malonumais.

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą