Teroristų išpuoliai Belgijoje sudavė smūgį Europos turizmo sektoriui

arp4380155Po kovo 22 dieną teroristų Briuselyje surengtų išpuolių paklausa Europos turizmo sektoriuje, kuri jau buvo nusilpusi po lapkritį Paryžiuje įvykdytų išpuolių, beveik tučtuojau sumažėjo.

Per kelias dienas kai kurių Briuselio viešbučių užimtumo rodikliai krito iki 25 proc., nors naktį prieš išpuolius jie siekė 82 proc., rodo tyrimų įmonės STR duomenys.

Kad turistai ėmė labiau baimintis keliauti Europoje, pajuto ir kitos Europos sostinės. Pavyzdžiui, Londono viešbučių užimtumas praėjusią savaitę sudarė 58 proc. ir buvo 24,7 procentinio punkto mažesnis negu tuo pat laikotarpiu pernai. Paryžiuje atitinkamas rodiklis smuko 15,1 procentinio punkto iki 67 procentų.

Briuselis tarp turistų yra ne toks populiarus kaip Paryžius ar Londonas, bet Belgijos sostinė yra vienas svarbiausių Europos transporto centrų. Be to, čia įsikūrusi NATO būstinė ir daugelis Europos Sąjungos (ES) institucijų.

Turizmas pastaraisiais metais svariai prisidėdavo prie euro zonos ekonomikos atsigavimo. Šiam sektoriui tenka maždaug 10 proc. Europos bendrojo vidaus produkto (BVP).

Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacija (PTO) dar sausį buvo įspėjusi, kad užsienio turistų skaičiaus augimas Europoje šiemet gali sulėtėti nuo 5 proc. metais anksčiau iki 3,5-4,5 procento. Po išpuolių Briuselyje ši prognozė gali būti pabloginta.

BNS


Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą