13 populiariausių paplūdimių Nyderlanduose

Crowded_Netherlands_beach_with_mostly_adults

Jeigu šią vasarą planuojate poilsį Nyderlandų paplūdimyje, peržiūrėkite mūsų parinktus 13 pačių populiariausių Olandijos pakrantės paplūdimių. Pateikiame juos geografine tvarka, pradedant Vadeno salomis šiaurėje ir baigiant Zelandu pietuose.

Daugumą šių pakrantės vietų lengva aplankyti, tad dauguma žmonių prie jūros važiuoja nelaukę atostogų, kai tik sušyla oras.

Ar šiuose paplūdimiuose daug žmonių? Gražuolės kopos ir gamta puikiai tinka pasivaikščiojimams ar pasivažinėjimui dviračiais.

Vadeno salos / The Wadden Islands

terschelling__waddenfederatie

Vadeno salos – tai puiki vieta atostogoms – graži gamta ir nuostabūs vaizdai.

Širmonikogas / Schiermonnikoog

Schiermonnikoog

Šiaurės jūros paplūdimys Širmonikogas yra vienas didžiausių paplūdimių Europoje ir vienas švariausių Nyderlanduose.

Negilus vanduo puikiai tinka plaukiojimui, vėjuoti orai traukia banglentininkus. Mažytėse kopose gausu žalumos.

Teršelingas / Terschelling

Terschelling

Teršelingui priklauso 30 km švaraus, smėlėto paplūdimio, kuriame galite rasti gražią, nuo pašalinių akių atskirtą vietelę. Kopas galima pervažiuoti dviračiu, kasmet saloje vyksta populiarus teatro festivalis „Oerol“.

Vilandas / Vlieland

vlielandstrandfoto

Vlieland

Vilandas – tai salelė su mažyčiu miesteliu, miškingomis vietovėmis, gražiomis kopomis ir gamta, laukiniu paplūdimiu. Čia puiki vieta stebėti ruonius ir mėgautis atšiauresne gamta.

Tekselis / Texel

Texel

Tekselis – didžiausia Vadeno salyno sala, jame aštuonios jaukios ir saugios paplūdimio zonos. Kuo toliau į pietus, tuo daugiau natūralios gamtos rasite. Nors tai ir populiari vieta, žmonių joje nebūna tiek daug kaip žemyniniuose paplūdimiuose.

Šiaurės Olandija / North Holland

north nl

Šiaurės Olandija, Ranstado miestas, čia daugybė pajūrio kurortų.

Bloemendalis / Bloemendaal aan zee

Bloemendaal aan zee

Bloemendalis – vienas populiariausių paplūdimių, kurį supa Kennemer kopos.

Čia gausybė puikių kavinių, vyksta paplūdimio vakarėliai.

Zandvortas / Zandvoort

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zandvortui priklauso 9.1 km smėlėto, degintis mėgstančių poilsiautojų numylėto, paplūdimio. Čia nesudėtinga atvykti iš Amsterdamo. Baltutėlis smėlis Zandvortui pelnė „Jūros perlo“ vardą.

Smalsesnieji galipasi vaikščioti dviejose kopose, kuriose gausu augalų ir laukinės gamtos, nudistų zona ir aikštelė, kurioje surengtos Formulė – 1 lenktynėse.

Nordvikas / Noordwijk

Noordwijk

Nordvikas įsikūręs pačioje Olandijos žiedų srities širdyje, visai greta įžymiojo Keukenhofo. Dviratininkai gali apžiūrėti gėlių laukus, aplankyti vieną pirmųjų Europoje nuolatinę kosmoso technologijų parodą „Space Expo“.

Pietų Olandija / South Holland

Ranstado miesto dalis, paplūdimiai labai populiarūs ir lengvai pasiekiami.

Katvikas / Katwijk

Katwijk

Katvikas – vienas iš mažesnių paplūdimių, bet vis tik labai mielas. Čia didelė apsipirkimų erdvė bei puikus bulvaras. Senieji žvejų namai bei švyturys lankytojams primena apie vietovėje gyvenusių žvejų istoriją.

Vasenaras / Wassenaar

Wassenaar

Vasenaras – tai 8 km ilgio, gana ramus paplūdimys, kurį supa laukinės kopos. Vieta puikiai tinkama pasivaikščiojimui bei pasivažinėjimui dviračiu.

Ševeningenas / Scheveningen

Scheveningen

Ševeningenas, esantis Hagos mieste – pats populiariausias paplūdimys Nyderlanduose, žinomas dėl kasmetinių renginių, tokių kaip Aitvarų ir Fejerverkų festivaliai.

Ševeningenas didelis, bet labai gyvas paplūdimys. Čia galite rasti įvairių atrakcijų: muziejų, skulptūrų sodų, parduotuvių kvartalas ir daugybė kavinių. Nuo Ševeningeno prieplaukos atsiveria nuostabus vaizdas į jūrą.

Kaikduinas / Kijkduin

Kijkduin

Kiek mažiau žinomas Hagos paplūdimys – Kikduinas. Didžiulė erdvė su nuostabiomis kopomis bei kriauklelių takais. Jį myli už ramią atmosferą, stulbinančius vaizdus, mažytes parduotuvių gatveles ir terasas.

Dviratininkai gali aplankyti II Pasaulinį karą menančius gynybinės linijos bunkerius, seną švyturį ir „Hemels Gewelf“ – didžiulį elipsės formos kraterį.

Zelandas / Zeeland

Zeeland

Vasaros metu Zelandui tenka daugiausiai saulėtų valandų visuose Nyderlanduose.

Domburgas / Domburg

Domburg

Domburgas – seniausia Zelande esanti vieta, skirta maudynėms. Čia atvyksta daugybė turistų iš viso rajono. Jis puikiai žinomas dėl iš vandens kyšančių polių.

Sakoma, kad šios vietovės jūros vanduo gerina sveikatą, naudojamas sveikatinimo procedūroms.

Kadzandas / Cadzand

Cadzand

Kadzandas – pats piečiausias Nyderlandų paplūdimys. 11 kilometrų paplūdimį supa kopos, galima pasimėgauti vietos jūros gėrybėmis. Senieji polderiai ir kitos vietovės atveria nuostabius gamtos vaizdus.

iamexpat.nl

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą