4 įspūdingi šokių festivaliai Nyderlanduose

Ar jūs – šokių mėgėjai? Ar mėgstate žiūrėti į įspūdingus reginius, kuriuos atlieka žmogaus kūnas, demonstruodamas neprilygstamus gebėjimus, laiko nuojautą ir techniką? Tuomet jums pasisekė – Nyderlanduose visais metais vyksta įvairūs šokių festivaliai. Juose galite pamatyti tiek miesto šokių, tiek šiuolaikinių šokių ir kitokių įsimintinų pasirodymų.

Šokėjai susivienija

Šokių festivaliai suteikia jaudinančią patirtį ir leidžia pasinerti į šokių pasaulį ne tik žiūrint pasirodymus, bet ir dalyvaujant kūrybininėse dirbtuvėse, paskaitose, klausantis ekspertų kalbų. Šiame straipsnyje pateikiami keturi šokių festivaliai Nyderlanduose.

„Julidans“ (liepą)

„Julidans“ – tarptautinis šiuolaikinių šokių festivalis Amsterdame. Tai – tobula vieta susirinkti aukščiausio lygio šokėjams ir choreografams. Žiūrovai viliojami nepaprastų spektaklių visas dvi savaites! Pirmąją liepos pusę vyksta šokių pasirodymai visame Amsterdame, įvairiose miesto vietose: nuo teatrų ir koncertų salių iki muziejų ir parkų.

Šio be proto populiaraus festivalio metu parodoma daugybė naujoviškų pasirodymų, kurie nuolat praplečia šuolaikinio šokio erdves ir laužo ribas. Festivalio metu galima pamatyti netgi nemažai pasaulinių premjerų.

„Julidans“ programa pilna pasirodymų, dažnai paliečiančių socialines problemas, tokias, kaip pabėgėliai, seksualinio priekabiavimo aukos, diskriminacija. Taip pat dažnai įtraukiama tradicinio teatro elementų, pavyzdžiui, mimų. Pasirodymų sąsajos su aktualijomis padeda publikai atpažinti save keistuose, nors vaizduojančiuose rimtas temas, gražiuose, nors trikdančiuose, ir svetimuose, nors kartu ir pažįstamuose pasirodymuose.

Vienas iš įdomių festivalio elementų, kurį galima pamatyti už teatro ribų, yra „Julidans Extended: Off Venue“. Programą galima stebėti važinėjant dviračiu, taigi per vieną popietę galite pamatyti net penkis pasirodymus.

„Vasaros šokiai amžinai“ (rugpjūtį) / „Summer Dance Forever“

„Vasaros šokiai amžinai“ – festivalis, skirtas miesto šokio kaip meno formos evoliucijai. Kiekvienais metais festivalio metu pristatoma nauja serija unikalių šokių programų, kurių tikslas – aukštinti šokio kultūrą Nyderlanduose ir visoje Europoje.

Festivalio širdis – serija šokių mūšių, kurių metu komandos ir individualūs šokėjai lipa į sceną varžytis; kas laimi – sprendžia specialistų grupė ir ekspertai. Laimėtojas nustatomas vertinant pasirodymą, šokėjų užsidegimą ir, žinoma, atletinį pasiruošimą. Šie šokių mūšiai – tai jaudinantis žvilgsnis į šokių evoliuciją, kai atlikėjai turi bandyti kūrybingai pranokti vienas kitą.

Festivalio savaitės metu taip pat galima ir nemažai išmokti. Vyksta įvairios kūrybinės dirbtuvės, susijusios su įvairiais šokių stiliais. Taip pat galima apsilankyti meistriškumo mokymuose, kurių metu tobulinama choreografija ir įvaldomi šokių aikštelės judesiai.

Amsterdamo šokių festivalis (spalį)

Amsterdamo šokių festivalis – lyderiaujanti elektroninės muzikos platforma ir didžiausias klubinis festivalis pasaulyje. Šis kasmetis ankstyvo spalio renginys – daugiau nei 420 muzikinių renginių šeimininkas, kurių metu pasirodo per 1200 meistrų 120 skirtingų vietų. Ir visa tai – tik per penkias dienas. Renginio dydis kartu su nepaliaujamai darančiu įspūdį asortimentu ir puikia vakarėlio atmosfera padaro Amsterdamo šokių festivalį ypatingą.

„Festival Cement“ (kovą)

„Festival Cement“ – festivalis, į kurį verta nuvykti ir dėl teatro, ir dėl choreografijos. Įvairūs festivalio renginiai vyksta įvairiose jaukaus miesto Den Bosch vietose. Festivalio spektras yra neįtikėtinai platus. Programa labai svarbi ateinančios kartos jauniesiems teatro ir šokio kūrėjams iš Nyderlandų, Belgijos ir kitų šalių.

„Festival Cement“ – taip pat puiki teatro direktorių, prodiuserių, dramaturgų, aktorių, šokėjų ir choreografų susitikimo vieta. Čia rengiamos diskusijos, debatai. Festivalio centras – saulės baras, kuris yra Verkadefabriek. Bare galite mėgautis gėrimais ir skaniu maistu.

Laima Jancaitė | OlandijosLietuviai.lt

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą