Top 11: nemokami renginiai Nyderlanduose emigrantams

Kai oras šiltas, daugelis iš mūsų tampame socialesni ir trokštame dažniau lankytis renginiuose. Vis dėlto nors kiekvieną dieną vyksta daug renginių, jie gali būti brangoki, todėl kyla noras tiesiog prisėsti parke ir pasimėgauti gražiu oru.

Vis dėlto visus metus, nesvarbu, koks oras, yra nemažai nemokamų renginių ir festivalių Nyderlanduose. Visuomet naudinga prisiminti kai kuriuos renginius, kurie neišdegins skylės jūsų kišenėje.

Renginiai emigrantams, kuriuose galite apsilankyti nemokamai

Šiame straipsnyje pateikiamas sąrašiukas nemokamų renginių, kuriuose verta apsilankyti ir emigrantams!

Amsterdamo paradas (liepą, rugpjūtį) / 

Tarptautiškai išgarsėjęs Amsterdamo paradas grįžta į Amsterdamą devynioms gatvės švenčių dienoms. Galite visiškai nemokamai dalyvauti vakarėliuose, filmų peržiūrose, aplankyti parodas ir stebėti kanalų paradą! Liepos 28-ąją, šeštadienį, „Vondelpark“ bus pripildytas tokių veiklų, kaip vaivorykščių turgus, kūrybinės sporto dirbtuvės ir įvairūs pasirodymai.

Iš pradžių „Homomonument“, prie „Westerkerk“, prasidės žygiavimas į parką, kuriame renginys ir bus oficialiai atidarytas.

Edamo sūrio turgus (liepą, rugpjūtį)

Sūris – ko gero, populiariausias olandiškas maistas. Nors pats sūris gali kainuoti nemažai, bet būti senų tradicijų liudininku yra visiškai neįkainojama!

Edamo sūrio turgus veikia liepos ir rugpjūčio trečiadieniais. Šiame turguje išsaugotos tradicijos – nuo arklių traukiamų sūrio vežimų iki senųjų derybų ritualų. Turgus veikė nuo 1680-ųjų iki 1922-ųjų ir buvo atgaivintas 1989-aisiais padedant daugiau nei 90 savanorių. Dabar turgus auga kasmet.

Sūrio turgus – didžiulis turistų pamėgstas renginys jaukiame ir autentiškame Edemo mieste. Be sūrio karietų spektaklių ir pardavinėjančių prekybininkų, dar galite pamatyti senus olandiškus vargonus ir Edamo sūrio kapelą.

Alkmaro sūrio turgus (nuo kovo iki rugsėjo)

Nors Edamo sūris yra garsus, Alkmaro sūrio turgus – dar labiau pagarsėjęs visame pasaulyje kaip turistų lankoma vieta. Šis turgus gyvuoja nuo maždaug 1593-ųjų. Jame galima tiek paragauti sūrio, tiek pamatyti sūrį traukiančių karietų, svarstyklių ir tradicinių drabužių. Tokį reginį galima išvysti nedažnai.

„Waaghuis“, kuris yra Alkmaro centre, galite rasti Olandiško sūrio muziejų. Apie olandiško sūrio gaminimo, prekybos ir ūkinininkavimo kultūros istoriją galite išgirsti šioje vietoje. Taip pat čia galite rasti istorinių artefaktų, indų, filmų ir paveikslų nuo pat XVI amžiaus.

Plūduriuojančių gėlių paradas (rugpjūtį)

Kiekvienais metais tris dienas maždaug pusė milijono lankytojų susirenka pasigėrėti šiuo vandens spektakliu. Plūduriuojančios valtys, išpuoštos gėlėmis, plaukia vandenyje Pietų Olandijoje. Valtys praplaukia pro tokias vietas, kaip Haga, Delftas ir Vlardingenas.

Plūduriuojančių gėlių paradas („Varend Corso“) yra stulbinantis dalykas, kurio metu daugiau nei 50 valčių yra puošiamos ne tik per 450 tūkst. gėlių, bet taip pat 120 tūkst. kitų augalų ir 80 tūkst. vaisių ir daržovių. Puošiama rožėmis, chrizantemomis, saulėgrąžomis, orchidėjomis, jurginais ir kitomis gėlėmis. Taip pat sunaudojama 36 tūkst. paprikų, 15 tūkst. vynuoginių pomidorų ir 30 tūkst. egzotinių vaisių.

Tarptautinis fejerverkų festivalis Scheveningen (rugpjūtį)

Šiais metais jau 39-ą kartą vyks tarptautinis fejerverkų festivalis Scheveningen! Net dvi savaites mėgaukitės įdomiu daugybės spalvų ir formų, pripildančių naktinį pakrantės kurorto Scheveningen dangų, spektakliu.

Festivalio organizatoriai kviečia fejerverkų gamybos komandas iš viso pasaulio įžiebti dangų ir varžytis dėl meno ir fejerverkų. Kiekvieną festivalio vakarą vyksta po du fejerverkų šou: 21:45 val. ir 22:30 val.

Princo diena (gruodį)

Princo diena (Prinsjestag) žymi olandų parlamento sesijos atidarymą. Šią dieną galite pamatyti įmantrią stiklo karietą, olandų karaliaus kreipimąsi į olandų parlamentą ir daug ritualų bei linksmybių Hagoje, politiniame Nyderlandų centre.

Visur tikėkitės išgirsti muziką, pamatyti kariuomenės eitynes, daug spektaklių, muziejų su įvairiomis programomis ir įeiti į įvairius reikšmingus pastatus, į kuriuos paprastai įeiti negalima.

Vienas iš simboliškiausių dienos įvykių yra kelionė, kurią paprastai olandų monarchai keliauja auksine karieta (Gouden Koets) nuo Noordeinde rūmų iki Ridderzaal  (Binnenhof). Dėl vykstančios restauracijos vietoj auksinės karietos artimiausius metus bus matoma „stiklo karieta“. Ji buvo sukonkstruota 1826-aisiais.

Išvykimas, prasidedantis pirmą valandą dienos, visada transliuojamas televizijos. Karieta traukia rinktinius karališkosios šeimos narius vieno kilometro maršrutu Hagoje per procesiją, kurioje dalyvauja žinomi kariuomenės nariai ir aukšto rango pareigūnai. Groja orchestras ir, žinoma, viską stebi žiūrovai, besižavintys tradicine procesija.

Svogūnėlių regiono gėlių paradas (balandį)

Svogūnėlių regiono (Bollenstreek) gėlių paradas kviečia tūkstančius svečių mėgautis stulbinančia gėlių ir svogūnėlių švente.

Svogūnėlių regionas supa Leideną, Hagą ir Harlemą. Klimatas ir saulė šiose vietovėse yra tobuli svogūnėliams auginti jau daug amžių. Paradą sudaro nuostabi tulpių ir kitų gėlių įvairovė.

Kai gėlės žydi, svogūnėlių regiono laukai – nenuginčijamai spalvingiausi pasaulyje! Jei jums pasiseks, gali pavykti žvilgtelėti į gėles pro traukinio langą. Vis dėlto apsilankyti vienoje iš pagrindinių parado vietų – daug įspūdingiau.

Karaliaus diena (balandį)

Per Karaliaus dieną miestuose vyksta lauko vakarėliai ir įvairios veiklos, paverčiančios Nyderlandus didžiausiu gatvių festivaliu metuose tam, kad būtų paminėtas karaliaus Viljamo Aleksandro gimtadienis. Žmonės traukia švęsti, groja muzika, kai kurie pardavinėja prekes, persirengiama ir linksminamasi.

Amsterdamo „vrijmarkt“ (laisvas turgus) prasideda 6 val. ryto. Įdomios vietos, kurias derėtų aplankyti, yra Pijp, Beethovenstraat, olimpinis stadionas, Amstelveld, Noordermarkt, Westerpark, Jordaan ir DSM Vrijhaven. Marie Heinekenplein taip pat bus pilna vietinių verslininkų, siūlančių užkąsti ir išgerti.

Penki iš aktyviausių miestų per Karaliaus dieną yra Amsterdamas, Haga, Roterdamas, Utrechtas ir Eindhovenas.

Šiaurės Rytų polderių tulpių festivalis (balandį, gegužę)

Jei negalite atsigėrėti nuostabiais tulpių vaizdais, tuomet Šiaurės Rytų polderių tulpių festivalis – kaip tik jums. Ši vieta – tikrai kvapą gniaužianti.

Šioje vietoje žemė – daugiau nei keturis metrus žemiau jūros lygio ir buvo atsiimta iš Zuiderzee tik XX amžiuje. Per tokį trumpą laiką tai tapo viena iš lankytinų vietų per tulpių sezoną. Čia galite pamatyti ne tik nesibaigiančius tulpių laukus, bet ir stulbinančių kaimų ir sodų.

Atminimo diena ir Laisvės diena (gegužę)

Atminimo dieną ir Laisvės dieną pradėta švęsti norint pagerbti žuvusiuosius per Antrąjį pasaulinį karą, tačiau nuo 1961-ųjų šiomis dienomis pagerbiamos ir kitų karinių ofliktų bei taikos misijų aukos. Gegužęs 4-ąją (per Atminimo dieną) kiekvienais metais 8 val. vakaro būna dvi minutės tylos. Tai svarbu prisiminti, jeigu tą dieną tuo metu būsite viešoje vietoje. Šiuo laiku viešasis transportas ir kitas eismas sustoja.

Laivės diena vyksta kitą dieną po Atminimo dienos. Jos metu švenčiamas Nyderlandų išsilaisvinimas nuo nacių okupacijos po Antrojo pasaulinio karo. Vyksta trys renginiai – popso festivaliai. Šie festivaliai – masiniai ir vyksta žymiuose įvairių miestų parkuose, pavyzdžiui, Westergasfabriek Amsterdame, Malieveld Hagoje ir Transwijk Park Utrechte.

„Parkpop“ (birželį)

„Parkpop“, rengiamas kiekvienų metų birželį, yra didžiausias nemokamas popso renginys Nyderlanduose. Tai – nacionalinis popmuzikos festivalis, kuris vyksta Hagoje nuo 1981-ųjų. Daug metų tai buvo didžiausias popmuzikos festivalis visoje Europoje! Jame susirenka daugiau nei 350 tūkst. žmonių.

Laima Jancaitė | OlandijosLietuviai.lt

 

Komentarai

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą