Užsienio Lietuvių jaunimas skatins politinį aktyvumą

1ef057a2d0351ef327824997e5c0521c86e98741

Užsienio lietuvių jaunimas sieks referendumo dėl dvigubos pilietybės įgyvendinimo ir skatins užsienio lietuvius aktyviau dalyvauti rinkimuose.

Šią savaitę Lietuvoje susirinkę jaunieji pasaulio lietuviai diskutavo dėl dvigubos pilietybės, balsavimo internetu, informacinės propagandos, „Globalios Lietuvos“ programos ir kitų užsienio lietuviams aktualių klausimų ruošdamiesi Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) Seimui.

Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos (PLJS) renginyje, kuriame dalyvavo Vokietijos, Danijos, Austrijos, Norvegijos, Jungtinės Karalystės, Suomijos, Lenkijos, Latvijos, Graikijos, Prancūzijos, Švedijos ir kitų jaunimo sąjungų atstovams daug diskusijų kėlė dvigubos pilietybės klausimas.

Išklausę referendumo iniciatorių ir PLB vadovų pozicijas, jaunimo atstovai išreiškė stiprų palaikymą siūlymams surengti referendumą dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo, kuris užtikrintų užsienio lietuviams teisę į dvigubą pilietybę.

Tačiau pripažįstama, kad norint, jog referendumas įvyktų, reikalingi papildomi saugikliai: „Referendumui būtina gerai pasiruošti, kitaip nepavyks įgyvendinti griežtų jo sąlygų. Todėl siūlysime Pasaulio lietuvių bendruomenei pritarti referendumo rengimui kartu su 2016 m. Seimo rinkimais tik tuo atveju, jei bus galimybė balsuoti internetu, bus pakeistas Referendumo įstatymas bei visos pagrindinės politinės partijos pritars šiai“, – teigė PLJS pirmininkas Simonas Černiauskas.

Kitu atveju, siūloma referendumą rengti 2019 metais kartu su tais metais vyksiančiais Prezidento rinkimais.

„Kitas mūsų prioritetas – skatinti užsienio lietuvių aktyvumą balsuojant Lietuvos rinkimuose ir dalyvaujant Lietuvos politiniame gyvenime. Siekdami šio tikslo, tikimės aktyvaus bendradarbiavimo ir su Lietuvos institucijomis bei politinėmis partijomis“, – sakė S. Černiauskas.

Liepos 14 – 17 dienomis vyksta Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) Seimas, kuriame numatoma išrinkti naują PLB vadovybę ir priimti rezoliucijas dėl dvigubos pilietybės, internetinio balsavimo bei kitų pasaulio lietuviams aktualių klausimų.

***

 Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos, įkurtos 1972 metais, tikslas – atstovavimas pasaulio lietuvių jaunimo interesams bei visuomenei ir valstybei naudingos pasaulio lietuvių veiklos skatinimas ir vykdymas. Šiuo metu PLJS vienija 43 lietuvių jaunimo sąjungas visame pasaulyje ir yra įkūrusi savo atstovybę Lietuvoje, kuri vysto bendradarbiavimą su Lietuvos valstybinėmis institucijomis, nevyriausybinėmis organizacijomis, privačiomis įmonėmis.

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą