7 dalykai, už kuriuos galite būti nubausti važinėjant dviračiu Nyderlanduose

Vieną vakarą važinėjau dviračiu Utrecht’o gatvėmis ir mane netikėtai sustabdė policija. Dar nesupratau, kas vyksta, BAM, 55 eurų bauda už tai, kad mano dviratis neturi žibintų. Taip pat gavau 90 eurų baudą už tai, kad neturėjau su savimi asmens tapatybės dokumento, kurį tądien palikau kartu su pinigine namuose. Mano kelionė dviračiu tą vakarą man kainavo lygiai 145 eur….

Norėdami užtikrinti, kad jūsų kelionė dviračiu netaptų tokia bereikalingai brangi kaip mano, pateikiame pagrindinį olandų baudų važiuojant dviračiu vadovą, tačiau atminkite, kad tai dar ne visos, todėl būtinai susipažinkite su įstatymais. 👮

  1. Važiavimas dviračiu be šviesų ar atšvaitų

Važiavimas dviračiu tamsiu paros metu be žibintų yra bene dažniausia baudos priežastis. Kaip ir aš, daugelis žmonių pamiršta nusipirkti naujus dviračio žibintus. 😅 Norit negauti baudos, reikia turėti ir priekinį, ir galinį apšvietimą, antraip vis tiek gausi 55 € baudą. Taip pat galite gauti 35 eurų baudą už atšvaitų nebuvimą ant dviračio.

Iš gerosios pusės (kaip ironizavo mane nubaudęs pareigūnas) dviračio žibintai Jumbo ar HEMA kainuoja tik 3 ar 4 eurus. Gana maža kaina už saugumą, tiesa?

2. Važiavimas dviračiu apsvaigęs

Akivaizdu, kad neturėtumėte sėsti į jokią transporto priemonę neblaiviam, dviratininkams – neišimtis. Už 0.54 promiles galite būti nubausti 100 eurų bauda. Tai reiškia maždaug du su puse alaus, todėl saugokitės!

3. Krypties nenurodymas

Jei kada nors važinėjote dviračiu Nyderlanduose, matėte, kaip žmonės pakelia rankas parodydami, kad keičia kryptį. Nors kartais tai gali atrodyti ekstravagantiška, iš tikrųjų labai patogu išvengti nelaimingų atsitikimų.

Be to, jei nenurodysite krypties, galite gauti 35 eurų baudą. Taigi ištieskite tas rankas, žmonės!

4. Neturėti varpelio (signalo) (ir kitų dalykų)

Jei pažvelgsite į dviračius Utrechte ar Amsterdame, galite padaryti išvadą, kad policija daugumos jų netikrina. Tačiau iš esmės jums gali būti skirta bauda už šiuos dalykus:

  • Neveikiantys stabdžiai: 55
  • Sugedę pedalai: 55 €
  • Be signalo: 35 €
  • Sulūžęs dviračio rėmas: 55 €

5. SMS žinučių rašymas važiuojant dviračiu

SMS žinučių rašymas važiuojant dviračiu draudžiamas. Nuo 2019 m. liepos 1 d. už tai galite gauti 95 eurų baudą. Laimei, „Google“ žemėlapiuose yra garsiakalbio funkcija, todėl klausykitės nurodymų per ausines.

6. Kelių eismo taisyklių nesilaikymas

Kai kurie dviratininkai mano, kad jiems KET neegzsistuoja… Galite gauti 85 eurų baudą už važiavimą degant raudonam šviesoforo signalui, 45 eurų baudą už važiavimą autobuso juosta ir 30 eurų baudą už važiavimą keliu, kuriame draudžiama važiuoti dviračiais.

7. Dviračio parkavimas netinkamoje vietoje

Už dviračio pastatymą netinkamoje vietoje galite gauti 30 eurų baudą, todėl statykite dviračius spec. parkavimo vietuose.

Neįtikėtina, kad kai kuriose Nyderlandų vietose už dviračio neužrakinimą taip pat galite gauti 40 eurų baudą – būtinai peržiūrėkite savivaldybės taisykles.

Šalyje, kurioje tiek daug dviratininkų, logiška, kad jiems taip pat galioja daug taisyklių. Nors daugumos šių taisyklių nepaisoma, jų paprasčiausiai daugelis nesilaiko.

Taigi, stenkitės išvengti baudų, saugiai ir laimingai važiuokite dviračiu! 🚲

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą