Airijoje įteisinti narkotikai, bet tik iki šio ketvirtadienio

Airijos įstatymų leidėjai susizgribo, jog skubiai būtina keisti šalies įstatymus dėl kai kurių narkotikų tokių, kaip ekstazi, „magiški grybukai“ (angl. magic mushrooms) ir kitų, priskyrimo prie neteisėtų narkotinių medžiagų.

magic mushroomsAirijos Parlamente kilo sąmyšis, kai kovo 10 d. ryte Apeliacinis teismas priėmė beprecedentį sprendimą dėl šių narkotikų laikino įteisinimo. Šįryt Apeliacinis teismas nusprendė, kad 1977 m. įstatymas dėl netinkamo narkotinių medžiagų naudojimo (angl. the Misuse of Drugs Act 1977) buvo priimtas kaip ministro įsakymas be Parlamento patvirtinimo, todėl buvo pažeista Airijos Konstitucija. Remiantis 1977 m. (dabar jau negaliojančiu) įstatymu, šalyje buvo uždraustos narkotinės medžiagos tokios, kaip ekstazi, ketaminas, „magiški grybukai“, benzodiazepinai ir kitos.

Airijos Parlamentas šiandien, kovo 10 d., vakare ketina skubiai priimti įstatymą, kuriuo minėti narkotikai būtų iš naujo uždrausti. Kaip ten bebūtų, jei Airijos Parlamentui pavyktų skubiai susitarti dėl naujo įstatymo priėmimo, šis įstatymas įsigalios tik kitą dieną po jo patvirtinimo (šį įstatymą kovo 11 d. dar turės peržiūrėti Airijos Senato rūmai), todėl narkotikai Airijoje bus legalūs bent jau iki kovo 12 d. (ketvirtadienio) 24.00 valandos.   anglija.today logo

 

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą