Olandijoje pradėjo veikti vienas didžiausių pasaulyje jūrinių vėjo jėgainių parkas

Olandijoje pirmadienį pradėjo veikti, kaip skelbiama, vienas didžiausių pasaulyje jūrinių vėjo jėgainių parkas: Šiaurės Jūroje pradėjo suktis 150 turbinų. Per ateinančių 15 metų „Gemini“ parke, esančiame už maždaug 85 kilometrų nuo šiaurinių Nyderlandų krantų, kaip planuojama, bus pagaminta elektros energijos, patenkinsiančios maždaug1,5 mln. gyventojų poreikius.

Pučiant maksimaliam vėjui, šiame parke bus galima pagaminti maždaug 600 megavatų elektros energijos. Tai leis atsinaujinančia energija aprūpinti maždaug 785 tūkst. Olandijos namų ūkių.

„Mes oficialiai veikiame“, – agentūrai AFP sakė 2010 metais pradėtą statyti jėgainių parką valdančios kompanijos vadovas Matthiasas Haagas.

2,8 mlrd. eurų vertės projektas buvo įgyvendintas bendradarbiaujant su Kanados nepriklausoma atsinaujinančios energijos kompanija „Northland Power“, vėjo turbinų gamintoja „Siemens Wind Power“, Olandijos jūrinių darbų rangove „Van Oord“ ir atliekų perdirbimo įmone HVC.

Tai buvo „gana sudėtingas“ projektas, pripažįsta M. Haggas, pabrėžęs,kad „ypač buvo sunku, nes šis parkas yra gana toli nuo kranto, … tad buvo sudėtinga logistika“.

„Gemini“ parke bus pagaminta maždaug 13 proc. Olandijoje iš atsinaujinančių energijos šaltinių gaunamos elektros energijos bei 25 proc. šalyje iš vėjo energijos pagaminamos elektros.

Šis parkas taip pat leis sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimo apimtis 1,25 mln. tonų pažymėjo parko operatorė.

Remiantis 2016 metų duomenimis, Nyderlandai vis dar yra itin priklausomi nuo iškastinio kuro, iš kurio gauna maždaug 95 proc. šaliai reikalingos elektros energijos. Tačiau šalies valdžia yra pasiryžusi užtikrinti, kad iki 2020 metų 14 proc. elektros energijos šalyje būtų gaunama iš atsinaujinančių šaltinių. Šią procentinę dalį iki 2020 metų norima padidinti iki 16 proc., o iki 2050 metų visiškai atsisakyti anglies elektros gamyboje.

„Gemini“ projektas Nyderlanduose yra laikomas „kertiniu akmeniu“, rodančiu, kad didžiulės apimties projektas gali būti įgyvendintas laiku ir nedarant žalos aplinkai, sakė M. Haagas.

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą