Užsienio reikalų ministras su Nyderlandų ir Čekijos ambasadoriais aptarė dvišalius ryšius

46615_7a065d0a0d1f66e90e5bde61934a86d4

L. Linkevičius su Nyderlandų ambasadoriumi Gijsbertu Hendriku Christiaanu van der Lingenu (kairėje).

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lapkričio 12 dieną susitiko su naujuoju Nyderlandų ambasadoriumi Lietuvoje Gijsbertu Hendriku Christiaanu van der Lingenu ir naujuoju Čekijos ambasadoriumi Bohumilu Mazáneku. Susitikimuose aptarti dvišalio  bendradarbiavimo klausimai, regiono saugumo klausimais, ekonominiai santykiai.

Susitikime su Nyderlandų ambasadoriumi apžvelgtos galimybės sustiprinti ekonominius ryšius, ypač transporto ir energetikos srityse, išnaudojant naujojo suskystintų gamtinių dujų terminalo Klaipėdoje galimybes.

Kalbėdamas apie regioninį saugumą bei Lietuvos ir Nyderlandų bendradarbiavimą NATO, L. Linkevičius pabrėžė, kad vertina Nyderlandų  dalyvavimą oro policijos misijoje Baltijos šalyse. Susitikimo metu taip pat aptarta Malaizijos oro linijų lėktuvo katastrofos Rytų Ukrainoje tyrimo eiga.

Susitikime su naujuoju Čekijos ambasadoriumi Lietuvoje Bohumilu Mazáneku aptarta Baltijos ir Vyšegrado šalių regioninio bendradarbiavimo perspektyva, partnerystė daugiašaliuose forumuose.

Ministras pabrėžė, jog Lietuva ir Čekija yra artimos partnerės ES ir NATO klausimais, pažymėjo, jog Lietuva vertina Čekijos įsitraukimą saugant Baltijos oro erdvę. B. Mazánekas pažadėjo ir tolesnį Čekijos bendradarbiavimą su Lietuva saugumo ir gynybos srityse.

L. Linkevičiaus taip pat pabrėžė nuosekliai augančią dvišalę Lietuvos ir Čekijos prekybą, kurią būtų tikslinga intensyvinti.

Ambasadorius Bohumilas Mazánekas skiriamuosius raštus Prezidentei Daliai Grybauskaitei įteikė 2014 m. spalio 1 d. Ambasadorius Gijsbertas Hendrikas Christiaanas van der Lingenas – rugsėjo 9 d.

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą