Amsterdamo centrinėje stotyje atsiras požeminė 7000 vietų stovėjimo aikštelė dviračiams

Holland_bikes

Amsterdamo meras Eberhard van der Laanas bei miesto oldermanas pietinėje Amsterdamo centrinės stoties dalyje nori atidaryti didelį požeminį dviračių garažą, talpinintį 7000 dviračių. Aikštelę planojama statyti tarp Prins Hendrikkade bei kelio į stotį, į vakarus nuo įėjimo į Damraak bulvarą. Ši vieta dar vadinama „Havenfront“ (liet. Uosto priekis).

Planas perduotas svarstyti Infrastruktūros bei tvarumo komitetui, tai vyks kovo 18 dieną, paskui šiuo klausimu balandžio 1 dieną balsuos taryba. Kokios bus naujosios aikštelės statybų sąnaudos dar nepranešama, tačiau manoma, kad jos bus įtrauktos į ilgalaikį planą, apie kurį pranešta praeitais metais. Jame numatoma dviračių infrastruktūrai skirti 200 mln. eurų. Didžiausias dėmesys skiriamas dviračių stovėjimo vietų didinimui aplink Amsterdamo centrinę stotį, Damraką, Leidseplein skverą, Mahlerpleino ir Pasaulio prekybos centrą.

Statybos darbai vyktų 2017 – 2021 metais. Taip pat svarstoma, ar būtų galima iš stovėjimo aikštelės patekti tiesiai į metro stotį. Baigiami planavimo darbai ir dėl aikštelės stoties pastete, šalia IJ ežero. Čia turėtų būti įkurta 1300 dviračių statymo vietų. Darbai, kuriuos organizuoja „ProRail“, turėtų prasidėdi jau šiais metais.

Dviračių požeminė stovėjimo aikštelė yra bendras Olandijos geležinkelių (NS), ProRail, Amsterdamo miesto regiono (SRA) ir savivaldybės projektas, kuriuo siekiama pagerinti šios zonos pasiekiamumą, iki 2020 metų sukuriant 17 500 dviračių statymo vietų stotyje ir šalia jos. Iki 2030 šis skaičius turėtų būti padidintas iki 21500 vietų. Jos atsiras šalia Amsterdamo centrinės stoties, „Rode Loper“ teritorijoje, aplink Leidsepleino skverą ir Mahlerpleiną, šalia pietinės stoties.

OlandijosLietuviai.lt

 

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą