Traukiniai iš Amsterdamo vyks kas 10 minučių

Nuo spalio 6-os dienos net 14-ioliką trečiadienių NS ir ProRail atliks bandymus, kurių metu kiekvieną valandą iš Amsterdamo į Utrechtą ir Eidenhoveną vyks net šeši traukiniai. Traukiniai šiais maršrutais keliaus kas dešimt minučių. NOS praneša, jog jei viskas vyks pagal planą, nuo gruodžio mėnesio bus sudaryti nauji traukinių tvarkaraščiai. Juose šiais maršrutais yra numatomi šeši kasvalandiniai traukiniai.

NS ir ProRail tikisi, kad taip padidės traukinių pajėgumas ir sumažės laukiančių keleivių. Didesnis traukinių skaičius taip pat palengvins keliavimą piko valandų metu. NS generelinis direktorius Rogeris van Boxtelis tikisi, kad sėdimų vietų padidės net 15 proc.: „Piko valandomis traukiniai yra perpildyti. Negalima tikėtis, kad tokiu metu jie taps tuštesni. Tačiau dėl to, kad į maršrutus bus įtraukta daugiau traukinių, padidės tikimybė užsitikrinti vietą vykstant vėlesniu traukiniu. Mes žengiame didžiulį žingsnį į priekį – ši linija Nyderlanduose yra pati judriausia“, teigė jis.

Jis taip pat įspėja, kad dėl šių bandymų gali padaugėti traukinių vėlavimų: „Aš negaliu sumažinti traukinių vėlavimų: visa tai vardan bandymo. Tačiau džiaugiuosi galėdamas pranešti, kad net 14-ioliką trečiadienių keliautojų labui atliksime šiuos bandymus. Iš praeities klaidų pasimokėme, kad negalima tiesiog imtis kažko naujo.“

Pasak NOS, prieš atliekant šiuos bandymus, buvo ruoštasi metų metus. Per pastaruosius penkerius metus ProRail infrastruktūrai skyrė nemažai investicijų. ProRail ir NS rengė specialias simuliacijas, kuriose apmokė darbuotojus dirbti pagal naujus tvarkaraščius.

 

 

Justina Tumaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą