Amsterdamo šokių festivalio dalyvius perspėja dėl pavojingų linksmybių

ade

Artėjant dvidešimtajam Amsterdamo šokių festivaliui, Amsterdamo miesto vadovai prašo narkotikus vartojančius tai daryti atsargiai ir laikytis įstatymų, reglamentuojančių jų vartojimą Nyderlanduose. Informaciniai pranešimai dalijami penkiomis kalbomis, o prieš keletą dienų buvo išplatintas perspėjimas dėl ekstazio tablečių su ADE logotipu, kuriose yra pavojingai didelė MDMA dozė.

Renginys prasidės trečiadienį, spalio 14 dieną, ir baigsis sekmadienį, spalio 18 dieną. Praeitų metų festivalio metu mirė trys dalyviai, visi manomai perdozavo narkotikų.

ADE organizatoriai besilinksminančius perspėja bet kuriuo metu pasijutus, blogai kreiptis į budinčius medikus ir nesibaiminti kaltinimų dėl narkotikų vartojimo.

Narkotikų centras „Jellinek“ dirbs ilgiau, taip pat bus atidarytas mobilus punktas miesto centre, kad žmonės galėtų anonimiškai pasitikrinti narkotikų grynumą ir priemaišas. Daugeliu atvejų toks tyrimas užtrunka keletą valandų.

Festivalio dalyviams bus teikiama informacija apie narkotikų vartojimą. Miesto vadovai tvirtina, kad narkotikams vakarėliuose ne vieta, tačiau faktiškai jų vartoti nedraudžia.

Tokia politika naudojama siekiant išvengti neatsakingo narkotikų vartojimo šventės metu. Visų pirmą, už narkotinių medžiagų turėjimą, vartojimą bei pardavimą renginio metu atsakingi bus renginio organizatoriai. Be ADE ir „Jellinek“ Amsterdamo miestas bendradarbiauja su prokuratūra, policija, visuomenės sveikatos biuru ir patariamąja narkotikų taryba.

Nyderlanduose narkotikų turėti su savimi yra draudžiama. Vartotojai raginami susipažinti su prekybos narkotikais vietų vidaus taisyklėmis prieš vartojant, nes už taisyklių pažeidimą jie gali būti išprašyti. Jeigu bus iškviesta policija, lengvieji narkotikai gali būti konfiskuoti, o už stipriųjų narkotikų turėjimą gresia bausmė.

Anot informacinės grupės „Unity“, nuo 1976 metų Nyderlanduose kokainas, heroinas, ekstazis ir amfetaminas laikomi stipriais narkotikais.

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą