Andrius Bružas “apgynė” emigrantus: laimingi, pozityvus ir gyvenantys pilnavertį gyvenimą

Vienintelis Lietuvoje profesionalus improvizacijos teatras „Kitas kampas” gruodžio pradžioje lankėsi Osle, kur ten gyvenantiems lietuviams pristatė azartišką šou „Improvizacijos kovos“. Beveik 300 vietų turinti Oslo koncertų salė buvo sausakimša. „Dar kartą įsitikinome, kad užsienyje mūsų tautiečiai yra žingeidūs, atviri ir besidžiaugiantys gyvenimu“, – po pasirodymo sakė teatro aktorius ir vadovas Audrius Bružas.

Teatro aktoriams gastrolės į vieną iš užsienio valstybių, kurioje gyvena nemažai mūsų tautiečių, jau tapo tradicija. Per devynis teatro sezonus aktoriai jau ne kartą lankėsi Švedijoje, Danijoje, Airijoje, Didžiojoje Britanijoje ir Norvegijoje. Planuose – Islandija, Ispanija, kitos valstybės tiek Europoje, tiek kituose žemynuose.

„Mums, aktoriams, susitikimai su svetur gyvenančiais lietuviais yra neįkainojami. Kas kartą susipažįstam su įdomiomis asmenybėmis, pasikrauname daug teigiamos energijos, nes gražūs tautiečių veidai įkvepia tikėti šviesiu rytojumi“, – mintimis dalinosi Audrius.

Audrius prisipažino, kad Lietuvoje neretai kuriamas įvaizdis, kad iš Lietuvos į užsienį migruoja tik pikti, agresyvūs ir gyvenimu mūsų šalyje nepatenkinti žmonės, o kitoje šalyje gyvenantys lietuviai yra nelaimingi, prie vietinio gyvenimo būdo nepritapę atsiskyrėliai. Anot aktoriaus, tai yra netiesa ir laikas nustoti taip galvoti.

„Liūdna, tačiau kartais atrodo, jog mes likę Lietuvoje esame kur kas nelaimingesni, „verkiam“ dėl visko ir į savo psichozę norime įtraukti kitus. Kiekvienas emigruoja dėl įvairių priežasčių, visokie žmonės gyvena tiek svetur, tiek Lietuvoje. Gastrolių metu matome daug emigrantų, kurie yra laimingi, pozityvūs ir gyvenantys pilnavertį gyvenimą“, – sakė A. Bružas.

„Pasaulis jau seniai yra globalus, tautos ir kultūros maišosi, todėl negalime užsidaryti nuo pasaulio ir smerkti tų, kurie pasirinko laimės ieškoti kitur“, – pridūrė jis.

Devintąjį sezoną jau įpusėjusio teatro aktoriai įsitikinę, kad norint pakeisti ką nors gyvenime, teatre, valstybėje pirmiausia reikia keisti save. Pokyčiai gąsdina, bet jie visada veda link gero. Improvizacija gali padėti imtis pokyčių, nes čia bent vienam vakarui visi gali tapti, kuo tik nori.

Šaltinis: Tv3.lt

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą