10 būdų lengviau atsikelti ryte

wakeup-easy

Rytas – geriausia dienos dalis. Ryte saulė kildama į dangų švelniai budina gamtą ir kelioms valandoms paskleidžia magišką gaivą, leidžiančią pajausti ramybę ir susitelkimą prieš intensyvią dieną. Rytas – tai stiprus dienos įkvėpimas, skleidžiantis galimybių aromatą…Dar daug pašlovinimų galima surašyti toms kelioms ankstyvoms valandoms, bet svarbiausia laiku atsikelti ir visa tai pajausti patiems.

Ankstesniais laikais buvo įprasta gultis ir keltis su saule, dar turime galimybę matyti, kaip mūsų seneliai gyvena gamtos režimu. O štai šiuolaikinė visuomenė sukūrė dirbtinę šviesą, įvedė rimtai skambančias sąvokas „pelėda“ ir „vyturys“ ir nusprendė dienos pradžią nustatinėti patys. Deja, „pelėdos“ – tai ne diagnozė, tai tiesiog netinkamas gyvenimo būdas. Ilgiausi vakarai prie televizoriaus ar socialinių tinklų internete ir skuboti rytai prieš lekiant į darbą ar mokslus – pats tiesiausias kelias į sveikatos sutrikimus, depresiją, psichologinį nestabilumą ir gyvenimo džiaugsmo praradimą.

Ankstaus kėlimosi naudą aprašo visuomenės, verslo ir dvasiniai lyderiai, žymiausi treneriai, tradicinės ir alternatyvios medicinos atstovai, apie tai kalba ir šventraščiai. Norėdami pajausti ryto magiją ir ženkliai pagerinti gyvenimo kokybę, pasinaudokite siūlomais būdais lengviau atsikelti ir atraskite gyvenimo džiaugsmą iš naujo.

Taigi 10 būdų lengviau atsikelti ryte:

1. Norėkite to

„Gera pradžia pusė darbo“, – teigia liaudies išmintis. Bet kokio įpročio ugdymas prasideda nuo stipraus noro pasiekti savo tikslą. Pasitikrinkite, ar tikrai jums svarbu keltis anksti rytais: atsisėskite ir susirašykite bent dešimt svarių argumentų, kodėl jūs to norite ir kodėl jums tai svarbu. Peržiūrėję sąrašą labai gerai pagalvokite – ar lape surašytos priežastys yra jūsų mintys, ar aplinkos įtaka, teigianti, kad taip reikia, naudinga ir būtina. O gal jums visai gerai taip, kaip yra dabar?

2. Anksti gulkitės

Norint keltis anksti ir jaustis žvaliai, organizmui būtinas kokybiškas miegas, kuris – turintis didžiausią vertę – tęsiasi nuo 21 iki 24 val. Tuo metu ilsisi centrinė nervų sistema, o iki 23 valandos miego metu organizme gaminasi ir kaupiasi biologiškai aktyvi medžiaga – seratoninas, sukelianti žmogui laimės ir pasitenkinimo jausmą. Jo prigamintas atsargas organizmas naudojama kitą dieną. Taigi ankstyvas gulimasis turi tiesioginę įtaką mūsų kitos dienos nuotaikai, taip pat ir entuziazmui ryte.

3. Teisingai miegokite

Geriausia padėtis miegoti – galva į rytus. Tokioje padėtyje organizmas gerai pailsi, o sąmonė išlieka aktyvi ir per sapnus gali suteikti reikalingus atsakymus ar sprendimus. Labiausiai netinkama padėtis – galva, nukreipta į šiaurę. Magnetinis polis suaktyvina organizmą stipriau nei tai būtina miego fazės metu, todėl galimi košmarai, dienos metu žmonės jaučiasi neišsimiegoję, suirzę.

4. Iš vakaro susiplanuokite kitą dieną

Žinokite, ką ir kada veiksite, tuomet iš ryto protas nejaus streso, o aiškiai žinos, kodėl reikia keltis ir ką daryti.

5. Pastatykite žadintuvą kuo toliau nuo lovos

Ryte dažnai sunkiausias veiksmas būna palikti šiltą ir minkštą patalą. Jei padėsime žadintuvą toliau nuo lovos, norėdami jį išjungti neišvengiamai turėsime išlipti iš lovos. Taip nubusime. Tuomet svarbiausia ne grįžti į lovą, o pradėti veikti suplanuotus veiksmus.

6. Prabudę įsijunkite mantrą ar kitą sakralinę muziką

Mūsų protas linkęs tenkintis, todėl atimdami iš jo malonumą miegoti toliau, jūs sukeliate didelį pasipriešinimą ir monologą apie tai, kaip būtų gera ir svarbu dar nors truputį pamiegoti. Tačiau kai vieną malonumą pakeičiate kitu, protas tiesiog mėgaujasi naujais pojūčiais, neprisimindamas prieš tai buvusių. Galite tai pabandyti ir su įprasta muzika, tačiau ji turi būti atsakingai parinkta ir kelti jums džiaugsmingus pojūčius, norą judėti ir veikti.

7. Pažadinkite organizmą

Tik atsikėlę ir atsisėdę lovoje stipriai patrinkite delnus, kol jie sušils, ir pridėkite juo prie akių, patrinkite ausis, stipriai paspaudinėkite smilkinius, pamasažuokite galvą, pirštų galiukais braukdami nuo plaukų linijos iki viršugalvio iš visų pusių. Šis pratimas suaktyvina nervų sistemą, pažadina žmogaus jusles ir leidžia išsibudinti lengvai ir greitai.

8. Įsipareigokite prieš kitus

Lengviausia neištęsėti žodžio, duoto sau, tačiau kai prisižadame kitiems žmonėms, didelė tikimybė, kad įvykdysime savo pažadą. Susitarkite ryte anksti su draugu pavedžioti šunis, susiorganizuokite sportinius užsiėmimus su asmeniniu treneriu ar sugalvokite kitą veiklą, kuri skatins ir įpareigos keltis.

9. Bendraukite su žmonėmis, kurie keliasi anksti

Aplinka mus stipriai veikia, todėl svarbu save apsupti žmonėmis, kurie jau daro tai, ko jūs dar mokotės. Kai aplink daug pavyzdžių, tampa lengviau jais sekti. Pasižadėkite draugams ar kolegoms, kad kelsitės anksti, bet geriau prižadėkite tiems, kurie jau tai daro, taip gausite reikalingą palaikymą. Žmonės, kuriems patiems sunku pasiekti tikslą, dažnai besistengiančius ką nors keisti pašiepia ir demotyvuoja.

10. Gyvenkite laimingai

Sunkus kėlimasis ryte gali būti vienas iš signalų, kad jūs tiesiog nenorite daryti to, kas laukia jūsų dieną. Prisiminkite, kaip lengva atsikelti atostogų metu 4 valandą ryto, kad suspėtumėte į skrydį ar autobusą, kuris veža į laukiamą kelionę. Tokiu metu dažnai net pabundame kelios minutės iki žadintuvo. Kai į kiekvieną savo gyvenimo dieną žvelgsite kaip į laukiamą kelionę, daugiau jums nereikės nei vieno patarimo – kelsitės kaip ant sparnų.

 Pagal užsienio spaudą parengė Viktorija Raudė / balarma.lt

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą