Ar gerai sportuoti tuščiu skrandžiu?

ar-gerai-sportuoti-tusciu-skrandziu

Dažniausiai žmonės sportuoja prieš pusryčius arba po darbo prieš vakarienę. Tai reiškia, kad daromos didelės pauzės tarp valgymo ir sporto. Kokį poveikį tai turi mūsų kūnui?

Kai atsikeliame anksti ryte, galime jausti kūno sunkumą, kadangi jis dar nėra visiškai atsibudęs. Žmonės sportuoja prieš pusryčius, nes tikisi, kad tai jiems padės greičiau deginti riebalus. Jungtinės Karalystės bandomasis tyrimas irgi parodė, kad daugiau kalorijų sudeginama prieš pusryčius, tačiau tyrimas buvo daromas su dešimt prastos formos žmonių ir jis gali būti netikslus.

Norvegijos sporto mokyklos absolventė ir Treningsverkstedet.no vadovė Christine Thune teigė, kad reikia daugiau tyrimų, kad būtų įrodyta, jog sportuojant tuščiu skrandžiu greičiau metamas svoris.

Taip pat yra teorija, kad sportuojant nevalgius gali atrodyti, kad reikia daugiau maisto energijai atstatyti. Dėl to gali būti suvartota daugiau kalorijų nei jų iš tikrųjų buvo sudeginta ar reikia organizmui.

Psichologas Jonny Hisdalas teigė, kad svarbiausia, ką sportuojantys žmonės renkasi valgyti. Jeigu tikslas yra svorio metimas, tada reikia atrasti balansą tarp suvartojamų kalorijų ir sporto krūvio. Taip pat jis siūlė atkreipti dėmesį, kad vieniems žmonėms yra geriau sportuoti tuščiu skrandžiu, kitiems – pilnu. Todėl reikia atkreipti dėmesį ir į savo savijautą.

lietuviainorvegijoje.lt

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą