Atlyginimų analizė: kieno algos Lietuvoje auga greičiausiai?

atlyginimas

Dažnas žmogus prisimena savo pirmojo darbo paieškas. Daugeliui anksčiau ar vėliau tenka keisti darbo vietą. Visais atvejai kyla klausimas: „Kokio atlyginimo prašyti naujojo darbdavio?“ Šis klausimas nėra paprastas. Darbo paieškos specialistai teigia, kad neadekvatūs atlyginimo lūkesčiai dažnai parodo kandidato nekompetenciją. O nuvertinus savo galimybes galima rimtai pralaimėti finansiškai.

15min.lt kreipėsi į didžiausią darbo paieškų portalą Lietuvoje cvbankas.lt prašydama pateikti apibendrintus duomenis, kokio atlyginimo tikisi darbo ieškantys žmonės ir kiek už darbą jiems mokama šiuo metu.

Pelningiausias NT sektorius

Cvbankas.lt vadovo Tomo Toleikio teigimu, portalo vartotojai pildydami savo gyvenimo aprašymą gali nurodyti tiek šiuo metu gaunamą atlyginimą, tiek norimą darbo užmokestį. Šimtai ar tūkstančiai gyvenimo aprašymų leidžia išvesti rinkos vidurkį.

2015 m. pirmojo ketvirčio duomenys rodo, kad didžiausi atlyginimai buvo mokami nekilnojamojo turto (NT), logistikos ir telekomunikacijų sektoriuose.

NT srityje ir statybų sektoriuose dirbantys specialistai nurodė kiek didesnį nei 1,1 tūkst. eurų į rankas siekiantį vidutinį atlyginimą. Panašus buvo ir logistikos įmonių darbuotojų vidurkis. Elektronikos ir telekomunikacijų srities specialistų algų vidurkis siekė 1070 eurų.

Nuo jų nedaug atsiliko inžinieriai ir mechanikai, kurių gaunamų algų vidurkis siekė 945 eurus. Kiek daugiau nei 900 eurų uždirbo vidutinis pardavimų vadybininkas. Panašiu atlyginimu tenkinosi energetikos įmonių darbuotojai.

Portalo duomenimis, 890 eurų siekė personalo vadovų vidutinis atlyginimas. Tiek pat uždirbo prekybos ir konsultavimo specialistai. Gyvenimo aprašymus cvbankas.lt užpildę teisės specialistai nurodė 828 eurų vidutinį darbo užmokestį. Apskaitos ir finansų specialistai uždirbo kiek mažiau – 816 eurų per mėnesį.

799 uždirbo IT specialistai, 792 – klientų aptarnavimo ir paslaugų sferos darbuotojai, 775 – medicinos, 772 – pramonės ir gamybos, 741 – švietimo darbuotojai, tiek pat uždirbo biuro administratoriai, 739 – maisto gamybos, 724 – reklamos ir rinkodaros, 706 – draudimo specialistai.

Šaltinis : 15 min.lt / emigrantai.dk

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą