Naujiena ieškantiems nakvynės Palangoje

vakarine-palangaPrie įvažiavimų į Palangą sumažėjo stovinčių asmenų, siūlančių apgyvendinimo paslaugas, taip pat ir automobilių su informacija apie jas – vis daugiau tokių verslininkų tam tikslui naudojasi automobilių stovėjimo aikštele prie „Lukoil“ degalinės.

Joje kalbinti palangiškiai neabejoja, kad situacija dar labiau pagerės, kai ties posūkiu į vadinamąjį nakvynės paslaugų turgelį bus įrengti nukreipiamieji ženklai.

Įrengs nuorodas

„Labai laukiame informacinių stendų – nukreipiamųjų ženklų apie šią aikštelę. Dabar didžiausia problema, kad didžioji dauguma į Palangą atvažiuojančiųjų dar nėra girdėję apie tokią specialią aikštelę. Mus patikino, kad tokie stendai bus pagaminti ir įrengti šios savaitės pabaigoje. Tai – labai gerai“, – sakė Adelina Sabaliauskaitė, Palangos miesto asociacijos „Palangos rūpestėlis“, kuri vienija daugiau kaip pusšimtį smulkiųjų apgyvendinimo paslaugų sektoriaus verslininkų, valdybos pirmininkė.

Moteris, kaip ir kiti apgyvendinimo paslaugų smulkieji verslininkai, viliasi, kad aikštelėje netrukus bus įrengtas ir apšvietimas.

„Nors dienos ir ilgos, bet vakarėjant, prieblandoje, vairuotojai sunkiau pastebi tokią aikštelę ir kas joje vyksta. Jeigu bus įrengtas apšvietimas, aikštelė taptų dar patrauklesnė“, – sakė moteris.

Drausmins vairuotojus

Smulkiojo apgyvendinimo paslaugų sektoriaus verslininkams nerimą kiek kelia įžūlūs vairuotojai, kurie, užuot važiavę link Kretingos gatvės bei Klaipėdos plento sankryžos, vengdami laukti, kol jiems užsižiebs žalias šviesoforo signalas, kerta kampą – neretai dideliu greičiu įvažiuoja iš Kretingos gatvės į apgyvendinimo paslaugų aikštelę-„turgelį“ ir, pravažiavę degalinę „Lukoil“, atsiduria Klaipėdos plente.

„Tai tikrai nėra saugu, juolab, kad aikštelėje yra ir pagyvenusių žmonių, iš kurorto svečių automobilių išlipa ne tik mama ar tėtis pasiderėti dėl buto ar kambario nuomos kainos, bet ir vaikai. Mažuosius juk ne visada ir sukontroliuosi, kai mintys – apie atostogas ir laikino būsto joms išsinuomojimą“, – pastebėjo pašnekovai.

Gintautas Pocevičius, Palangos miesto policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininkas, pripažino, kad problemą reikia spręsti. „Viena iš galimybių – įrengti papildomą kelio ženklą, galima pasinaudoti ir kitomis priemonėmis. Kai kalbama apie palangiškių ir miesto svečių saugumą, visos reikiamos priemonės turi būti pasitelkiamos“, – kalbėjo G. Pocevičius.

Domisi vis labiau

Kalbinti kurorto verslininkai, siūlantys būsto nuomą, džiaugėsi, kad vis daugiau automobilių įsuka į aikštelę. „Turint omeny, kad šioje vietoje nakvynės paslaugas siūlome vos savaitę, užsukančiųjų į ją automobilininkų skaičius džiugina. Viliamės, kad kai apie aikštelę išgirs daugiau į kurortą susiruošusių atostogauti Palangos svečių, visi, ieškantys nakvynės privačiame sektoriuje, čia plūstels“, – sakė asociacijos pirmininkė.

Rūpinasi saugumu

Tiesa, kai kurie miestiečiai vis dar stoviniuoja prie Kretingos gatvėje sustatytų automobilių, į kuriuos buvo atremti plakatai su informacija apie apgyvendinimo paslaugas. Tai kelia pavojų tiek pėstiesiems, tiek ir vairuotojams.

Siekdami užtikrinti eismo dalyvių saugumą, policijos ekipažai vis dažniau pravažiuoja Kretingos gatve arba net sustoja pastebėti, ar vairuotojai nepažeidžia kelių eismo taisyklių, paiso sustoti draudžiančių kelio ženklų.

„Saugumui skiriame didelį dėmesį – tai yra mūsų bendro darbo su Savivaldybe ir jos institucijomis dalis. Juk visiems norisi, kad apgyvendinimo paslaugos būtų teikiamos civilizuotai ir saugiai, kad patys miestiečiai būtų bendruomeniški bei atsakingi“, – sakė G. Pocevičius.

Gerina įvaizdį

Miesto mero pavaduotojas, Saugaus eismo komisijos pirmininkas Rimantas Antanas Mikalkėnas taip pat pabrėžė, kad visiems, taigi – ir privataus apgyvendinimo sektoriaus verslininkams – privalu laikytis eismo saugumą užtikrinančių taisyklių. Anot jo, pakelėse prie plakatus laikančių būsto nuomotojų sustodavę automobiliai keldavo grėsmę, didindavo avarijų tikimybę.

Vicemeras teigė, jog Palangai modernėjant ir gražėjant, nesmagu girdėti, kad kurortas vis dar pavadinamas „močiučių Palanga“. „Technologijų laikais jau dauguma kurortų sėkmingai išsprendė tokią pakelių problemą. Pagaliau tai turi padaryti ir Palanga. Esu atviras visiems siūlymams – kalbėjomės su privatininkais, atsižvelgsime į jų pasiūlymus, kiek galėsime, bet tvarka turi būti. Manau, visi tai suprantame“, – kalbėjo vicemeras.

palangos tiltas logo

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą